Odpowie za kradzież godła z pomnika

2015-05-21

Kryminalni z siewierskiego komisariatu zatrzymali 20-letniego sprawcę kradzieży. Młody mężczyzna usłyszał zarzut, który obejmuje aż pięć czynów popełnionych od grudnia ubiegłego roku.

Na złodziejskim koncie mieszkańca Siewierza znajduje się między innymi zuchwała kradzież metalowego godła z siewierskiego pomnika..

20-letni mieszkaniec Siewierza swoją przestępczą działalność rozpoczął w grudniu ubiegłego roku. Początkowo w jego zainteresowaniu pozostawały metalowe przedmioty przedstawiające w na skupie złomu jakąkolwiek wartość. Mężczyzna wykorzystywał także fakt pozostawiania mienia bez nadzoru. Łupem młodego mężczyzny padły w ten sposób arkusze blachy oraz metalowe drzwi. Najbardziej zuchwałej kradzieży dopuścił się jednak w styczniu bieżącego roku. Mężczyzna zerwał metalowe godło zamocowane na pomniku ku czci mieszkańców miasta i gminy Siewierz poległych w czasie II wojny światowej.

- podaje Komenda Powiatowa Policji w Będzinie.

Zatrzymany 20-latek przyznał się już do zarzucanych mu czynów i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd i prokurator.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress