Rodzice Szymona powinni zostać skazani za zabójstwo!

2015-05-04

Proces rodziców Szymona z Będzina trwa. Prokuratura domaga się 15 lat więzienia dla oprawców, Jarosława R., i Beaty Ch.

 Rodzice niespełna dwuletniego Szymona, który zmarł przed pięcioma laty w wyniku obrażeń doznanych po silnym uderzeniu w brzuch, powinni zostać skazani za zabójstwo.

- mówił prokurator.

Zdaniem oskarżenia obydwoje rodzice powinni zostać skazani za zabójstwo dziecka, niezależnie od tego, które z nich uderzyło chłopczyka. Prokuratura przyjęła, że oboje godzili się na śmierć dziecka, nie udzielając mu pomocy, pomimo konieczności natychmiastowego podjęcia leczenia.

Pomimo, że prokuratura zarzuciła obojgu zabójstwo, niewykluczone, że sąd przyjmie inną kwalifikację prawną, o takiej możliwości uprzedził na poprzedniej rozprawie. Rodzice chłopca wzajemnie obciążają się winą. Ich wyjaśnienia dotyczące okoliczności śmierci dziecka są sprzeczne.

PRZYPOMINAMY

Dramat związany z zabójstwem dziecka najprawdopodobniej zaczął się w Będzinie, w mieszkaniu rodziny. Dlaczego jednak sprawa wyszła na jaw dopiero po 2 latach? Czy można domniemywać, że w mieście doszło do zaniedbań ze strony Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Rodzice małego Szymona przez 2 lata ukrywali informacje o śmierci swego syna zarówno przed rodziną jak i sąsiadami. Oprawcy mówili, że iż chłopiec zginął w wyniku nieszczęśliwego wypadku.Szymon zmarł w 2010 r. w Będzinie.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress