W Sosnowcu dzień dziecka świętują dłużej

2015-05-15

Już po raz trzeci w Sosnowcu z okazji Dnia Dziecka odbędzie się impreza pod nazwą „Tydzień Dziecka”. 

Naszym zdaniem dzieci powinny świętować dłużej niż jeden dzień i dlatego organizujemy dla nich imprezy i zabawy w okresie od 25 maja do 1 czerwca.

-  mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Przez cały tydzień, w różnych punktach w mieście na najmłodszych czekać będą atrakcje przygotowane przez miejskie instytucje kultury. Imprezy plenerowe odbywać się głównie na Górce Środulskiej, która w sobotę i niedzielę, 30 i 31 maja stanie się centrum wydarzeń.

 Codziennie od godz.17.00 na Górce wyświetlać będziemy bajki i filmy dla dzieci i młodzieży. 30 maja organizujemy imprezę Górka na sportowo, a 31 maja wielki finał również na Górce Środulskiej.

- podkreśla Michał Starzyński z Wydziału Rozwoju i Promocji Miasta UM Sosnowiec.

Atrakcji nie zabraknie także 1 czerwca. Na Placu Stulecia pojawią się wówczas m.in.: aktorzy z Teatru Zagłębia, którzy zaprezentują swoje umiejętności. Imprezy dla najmłodszych odbywać się będą także na Placu Papieskim jak również w Parku Sieleckim.

Oferta jest bardzo zróżnicowana, jestem przekonany, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nowością będzie wioska indiańska, która powstanie 31 maja na Górce Środulskiej. Wśród atrakcji – prezentacja pieśni i tańców indiańskich, walka na równoważni, połów indiańskich ryb, konkurs strzelania z łuku, futbol indiański czy też prezentacje strojów indiańskich.

- wylicza Michał Starzyński.

Szczegółowy harmonogram na stronie www.tydziendziecka.pl

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress