BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA

2015-06-25

Masz 40 – 75 lat?  I jeszcze nie robiłaś mammografii ?Zgłoś się na bezpłatne badanie. Wyjątkowa możliwość dla pań niekwalifikujących się do badania w ramach Programu finansowanego przez NFZ. W dniach 3-4 lipca przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Będzinie (ul. Sportowa 4) odbędą się bezpłatne badania mammograficzne finansowane przez NFZ dla pań w wieku 50-69 lat.

Dodatkowo, w okresie styczeń 2015 – kwiecień 2016 realizowany jest projekt finansowany z Funduszy Norweskich „Poprawa  dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi”.

Wiąże się on z możliwością wykonania bezpłatnych badań kobietom w wieku 40 – 49 oraz 70 – 75 lat.

Przy tych badaniach konieczne jest skierowanie od lekarza dowolnej specjalizacji.

Rejestracja: tel. 58 666 24 44. Szczegółowe informacje: www.fundusze.mammo.pl

W roku 2014 w mammobusach LUX MED Diagnostyka przebadało się około 240 tysięcy kobiet. Każdego miesiąca mammobusy odwiedzają około 200 miejscowości, realizując program badań przesiewowych dla pań. „Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.

– mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka.

źródło:UM Będzin

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress