Dni Będzina na sportowo

2015-06-15

Przez ostanie trzy dni Będzin hucznie obchodził swoje święto, ilość przygotowanych atrakcji była imponująca, podobnie jak liczba zorganizowanych w mieście turniejów i zawodów sportowych.

Robimy kolejny krok w stronę tego aby pobudzić naszych mieszkańców, zarówno tych młodszych jak i starszych do aktywnego trybu życia.

-wymienia Łukasz Dytko z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Będzinie.

Okazją do wspólnej zabawy z dziećmi był organizowany od wielu lat Turniej Piłki Nożnej Ojciec i Syn.

Pierwsza najważniejsza rzecz to jest integracja rodzinna poprzez wspólne spotkanie rekreacyjne taty, dziecka i mamy, która siedzi tutaj najczęściej na trybunach. Obowiązują zasady fair play, szacunek wzajemny, szanowanie starszy-młodszego i młodszy-starszego.

- wyjaśnią Marek Równicki, trener w Sarmacji Będzin.

Równie dużym zainteresowaniem cieszyły się zawody zorganizowane w będzińskim Skate Parku.

Podczas Dni Będzina z OSiR-em zorganizowaliśmy Jam Session na luźnej zasadzie. Dlatego, że cały dzień spędzaliśmy na Skate Parku, dzieciaki się już wymęczyły. Ustanowiliśmy taką regułę, że od godziny 19.00 trzy rozegrają się dyscypliny: rolki, deskorolka i rower i będzie to na zasadzie lepszy przechodzi dalej, gorszy odpada.

- komentuje Piotr Wiśniewski z BXP Event.

W niedziele na boiskach do siatkówki plażowej rozegrany został Turniej Finałowy Mistrzostw Śląska Kadetów w Siatkówce Plażowej.

Występuje w nim dwanaście par takich jak: MKS Banimex Będzin, Rybnik, Górnik Radlin, AZS Częstochowa, Mikołów, Skoczów.

Zbigniew Syguła – trener Juniorów MKS-u Banimex Będzin.

W ramach Dni Będzin na sportowo nie zabrakło również propozycji dla miłośników jazdy na rowerze lub pieszych wycieczek. W niedziele chwilę po godzinie 12.00 Będzińscy Tropiciele Przygód wyruszyli w trasę pierwszego w naszym mieście rajdu na orientację.

To jest pierwszy rajd jaki jest organizowany tutaj w Będzinie, z miłą chęcią startujemy na dystansie 50 km. Co nas skłoniło do udziału? Przede wszystkim aktywny tryb życia, dodatkowo jest to jakiś sposób mobilizujący do wyjścia na rower, jest to również taka forma poznania różnych ciekawych miejsc.

- mówi uczestniczka rajdu na orientacje.

Jak widać miłośnicy sportu, którzy miniony weekend postanowili spędzić w Będzinie mogli nie tylko zadbać o swoją kondycje, ale również znakomicie się bawić. Nasze miasto w ostatnich dniach zdecydowanie można było nazwać sportową stolicą Zagłębia Dąbrowskiego.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress