Głośny transfer w Dąbrowie Górniczej

2015-06-24

Były król strzelców ekstraklasy w MKS-ie Dąbrowa Górnicza! Podpisanie
kontraktu z 31-letnim Jakubem Dłoniakiem to pierwszy tak spektakularny
transfer dąbrowskiego klubu! Doświadczony koszykarz w zakończonym sezonie był jedną z czołowych postaci Tauron Basket Ligi.

Fot: Adrianna Antas/ MKS Dąbrowa Górnicza

Mamy powody do satysfakcji, że wygraliśmy rywalizację o zawodnika takiego formatu. Wierzymy w to, że w naszym klubie potwierdzi swoją wartość.

- mówi Łukasz Żak, członek zarządu MKS-u Dąbrowa Górnicza.

Jakub Dłoniak może grać zarówno na pozycji rzucającego, jak i niskiego skrzydłowego. W sezonie ze średnią, punktu na mecz był najlepszym strzelcem
ekstraklasy. Wieloletnie doświadczenie w najwyższej klasie rozgrywkowej zbierał w Zastalu Zielona Góra z tym klubem sięgnął nawet po brązowy medal , Jeziorze Tarnobrzeg, Rosie Radom, a ostatnio w Śląsku Wrocław. Ma na koncie dwa występy w reprezentacji Polski. W zakończonych rozgrywkach Dłoniak był wiceliderem wrocławskiej ekipy, notując średnio , punktu, , zbiórki i , asysty w spotkaniu. Był jednym z najlepszych w lidze egzekutorów rzutów za trzy . miejsce, ze skutecznością, % oraz rzutów wolnych (6. pozycja, 85,7%).

Wzmocnienie w osobie tak doświadczonego zawodnika to jeden z punktów naszej strategii, opracowanej na znalezienie się w gronie najlepszych ośmiu drużyn w kraju.

-komentuje Rafał Podgórski z Zarządu Dąbrowskiego Klubu.

Informację nadesłał Damian Juszczyk, z Biura Prasowego MKS-u Dąbrowa Górnicza.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress