Krajowe i zagraniczne wzmocnienia

2015-06-03

Powoli kształtuje się skład MKS-u, który w przyszłym sezonie przystąpi do rozgrywek siatkarskiej ekstraklasy. Oprócz zawodniczek z Polski, na boisku zobaczymy również Amerykanki.

Fot. Dariusz Nowak

W maju dąbrowska drużyna poinformowałą o dwóch nabytkach: Kamili Ganszyk i Karolinie Różyckiej.

Kamila Ganszczyk jest wychowanką UKŻPS Kościan, z którego trafiła do Zawiszy Sulechów. Z tą drużyną awansowała do I ligi. Latem 2013 roku podpisała kontrakt z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Zakończone niedawno rozgrywki były dla niespełna 24-letniej zawodniczki bardzo udane – w swoim premierowym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej została najlepszą blokującą ligi.
Z kolei Karolina Różycka w poprzednim sezonie, grając w drużynie Polski Cukier Muszynianka, wywalczyła brązowy medal Orlen Ligi. 30-letnia przyjmująca ma na swoim koncie także dwa Puchary Polski. W Muszynie grała od 2013 roku, a wcześniej reprezentowała barwy m.in. 1. VC Wiesbaden, Budowlanych Łódź, Azerrail Baku i Yesilyurt Stambuł. Od 2005 roku, mierząca 183 centymetry, siatkarka występuje w reprezentacji Polski. Znajduje się w szerokiej kadrze „Biało-czerwonych” na obecny sezon.

Na początku czerwca klub poinformował, że w sezonie 2015/2016 barw MKS-u będą bronić również dwie zawodniczki ze Stanów Zjednoczonych: Deja McClendon i Micha Hancock.

Deja McClendon gra na pozycji przyjmującej. Poprzedni sezon spędziła w Atomie Sopot, z którym zdobyła puchar i wicemistrzostwo Polski. Klub dotarł również do finału pucharu CEV.

Druga z Amerykanek, rozgrywająca Micha Hancock, była filarem uniwersyteckiej drużyny Penn State, z którą wywalczyła dwa tytuły mistrzowskie. Swoją przygodę z europejską siatkówką rozpoczęła na początku roku we włoskim Imoco Volley. Sezon dokończyła w lidze portorykańskiej.

Z dotychczasowego składu MKS-u, w Dąbrowie pozostają Natalia Piekarczyk, Joanna Staniucha-Szczurek, Tamara Kaliszuk, Eleonora Dziękiewicz, Krysia Strasz i Katarzyna Urban.

Asystentem trenera Juana Manuela Serramalery została Magdalena Śliwa, była zawodniczka MKS-u. Na stanowisku zastąpiła Tomasza Wasilkowskiego, który w nadchodzącym sezonie poprowadzi siatkarzy będzińskiego MKS-u.

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress