Nowy trener Będzińskich Tygrysów

2015-06-01

1 czerwca MKS Banimex Będzin poinformował na swojej stronie internetowej kto poprowadzi będziński zespół w nadchodzącym sezonie PlusLigi.

Fot. MKS Banimex Będzin

Mimo nam poinformować, że w nadchodzącym sezonie PlusLigi naszą drużynę prowadził będzie Tomasz Wasilkowski. Pomimo młodego wieku trener Wasilkowski dał się poznać sympatykom siatkówki bardzo dobrej strony. Zaczynając od Szkoła Mistrzostwa Sportowego, przez juniorska Reprezentacja Polski kobiet, Pamapol Wielton Wieluń, Ślepsk Suwałki, Atom Trefl Sopot po Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza – w tych oto ośrodkach nasz nowy sternik zbierał cenne doświadczenie jako I lub II trener. Na dodatek przerwy międzysezonowe trener Wasilkowski spędzał na stażach i szkoleniach organizowanych przy selekcjonerach różnych reprezentacji. Takim sposobem mógł podglądać strategie szkoleniowe takich ikon siatkówki, jak Vital Heynen, Karch Kiraly, Hugh McCutcheon, Daniel Castellani czy Andrea Anastasi.

- czytamy w komunikacie na stronie drużyny.

„Bardzo podoba mi się projekt, który przedstawił Zarząd Klubu. Swego czasu, w luźnej rozmowie , Prezes Klubu przedstawił mi plan działania na najbliższe dwa- trzy lata. Okazało się, że mój punkt widzenia i charakterystyka tego, co chciałbym zrobić pokrywa się w znakomitej większości z wizją rozwoju klubu. Myślę, że Będzin to idealne miejsce do rozwoju, ogromna szansa ale i ogromna odpowiedzialność. A ja lubię wyzwania…”

- mówi nowy Trener będzinian.

Niewątpliwie pierwszym poważnym zadaniem naszego nowego sternika będzie skompletowanie składu, który od listopada bieżącego roku będzie walczył o jak najwyższe pozycje w ligowych rozgrywkach .

„Drużyna nie jest jeszcze skompletowana, więc na tę chwilę możemy mówić tylko o planach.” – tłumaczy trener. „Jeżeli będę miał poukładane wszystkie elementy, wtedy poznając każdego z osobna, będę mógł powiedzieć  jaka będzie wizja zespołu, jaka może być tożsamość drużyny. Przede wszystkim chciałbym żeby to był zespół, grupa ludzi doskonale rozumiejących się, lubiących przebywać ze sobą na boisku i poza nim zespół. Zespół, w którym każdy będzie czuł się potrzebny.  To trudne zadanie, ale wiem, że największy talent nie stanowi jeszcze najlepszego zespołu. A ja chciałbym zbudować zespół najlepszy z możliwych. Drużyna przede wszystkim…”.

-czytamy dalej w komunikacie na stronie drużyny.

Źródło: www.mksbanimex.bedzin.pl/

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress