Patrole na motocyklach i rowerach

2015-06-11

Podobnie jak w ubiegłym roku policjanci z Dąbrowy Górniczej będą w sezonie letnim pełnić służbę patrolową na rowerach i motocyklach crossowych w rejonie dąbrowskich jezior Pogoria.

Patrole rowerowe i na crossowych yamahach działają już na terenach rekreacyjnych w Dąbrowie, czyli przy akwenach Pogoria, w Parku Zielona, Parku Hallera i w dzielnicy Strzemieszyce.

Motocykle terenowe i rowery pozwalają mundurowym objąć nadzorem większy teren, częściej pojawiać się w niebezpiecznych rejonach oraz wjechać w miejsca niedostępne dla samochodu. Policjanci będą sprawdzać trasy i ścieżki rowerowe i miejsca chronione. W miarę potrzeb na rowerach i motocyklach maksymalnie będzie mogło pełnić służbę 8 policjantów. Dzięki współpracy dąbrowskiej komendy z władzami Dąbrowy Górniczej, stróże prawa na terenie COSiR przy miejskiej plaży na Pogorii 3 mają swój posterunek.

- informuje dąbrowska komenda policji.

Kiedy zajdzie taka potrzeba, rowerowy lub motocyklowy patrol szybko dotrze w najodleglejsze zakamarki dąbrowskich ścieżek rowerowych.

Równie sprawnie policjanci będą mogli sprawdzić duży obszar terenu i wbrew pozorom, dotrzeć szybciej  niż radiowozem na miejsce zdarzenia.Swoją obecnością zwiększą bezpieczeństwo osób wypoczywających, oddziałując prewencyjnie, a także podejmując interwencje wobec osób łamiących prawo. Główną uwagę skoncentrują na osobach pijących alkohol w miejscach do tego nieprzeznaczonych, zaśmiecających tereny zielone, parkujących w miejscach niedozwolonych, niszczących infrastrukturę służącą do rekreacji oraz niszczących strefy chronione nad Pogorią 4.

- czytamy na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Władze samorządowe Dąbrowy Górniczej w tym roku po raz kolejny przeznaczyły dodatkowe 60 tys. złotych na ponadnormatywne służby policjantów w rejonach rekreacyjnych miasta i w rejonie dzielnicy Strzemieszyce. Kwota ta podobnie jak w latach ubiegłych ma zapewnić ciągłość służb przez cały sezon, aż do jesieni.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress