PIT STOP w Będzinie

2015-06-29

Pod koniec kwietnia ruszyła ogólnopolska edycja programu „LOTOS – Mistrzowie w pasach”, poświęconego prawidłowemu stosowaniu pasów bezpieczeństwa oraz fotelików samochodowych. Na wybranych stacjach paliw LOTOS w całej Polsce pojawiają się PIT STOPY, na których eksperci skontrolują nasze umiejętności oraz udzielą fachowej porady.

Fot. KPP w Będzinie

Organizatorzy jako kolejny przystanek swojej akcji wybrali stację paliw przy ulicy Czeladzkiej w Będzinie. Wszyscy klienci stacji mieli okazję by dowiedzieć się, jak ważnym jest wyrobienie nawyku zapinania pasów bezpieczeństwa. Kierowcy mieli również okazję nauczyć się jak prawidłowo montować foteliki i bezpiecznie podróżować z dziećmi.

Celem ogólnopolskiej kampanii „Mistrzowie w pasach” jest przekonanie do zmiany postaw tych, którzy nie chcą zapinać pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, ryzykując tym samym życiem i zdrowiem zarówno własnym, jak i innych podróżujących. Ważnym przesłaniem kampanii jest także dbałość o bezpieczeństwo dzieci przewożonych w samochodach, zarówno tych młodszych podróżujących w fotelikach, jak i starszych, którym wystarczają pasy bezpieczeństwa. Ambasadorem ogólnopolskiej kampanii jest czterokrotny Mistrz Polski w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Kajetan Kajetanowicz.

-czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Patronat nad kampanią społeczną, obok m.in. Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, objęła Komenda Główna Policji.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress