Podsumowanie roku szkolnego

2015-06-23

W poniedziałek 22 czerwca w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie odbyło się podsumowanie roku szkolnego 2014/2015 i wręczenie nagród Prezydenta Będzina wyróżniającym się uczniom szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Uroczystość rozpoczął spektakl „Baśniowy ambaras” w wykonaniu Szkolnego Teatrzyku „Bajka” z Miejskiego Zespołu Szkół nr 2. Przedstawienie to zdobyło I miejsce w konkursie teatralnym XV Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży „Jawor 2015″ oraz II miejsce w Miejskim Przeglądzie Małych Form Scenicznych

Uczniom będzińskich szkół podstawowych i gimnazjalnych zostały wręczone Nagrody Prezydenta Miasta za osiągnięcia w nauce, sporcie oraz dokonania artystyczne, za wysokie średnie ocen, tytuły laureatów i finalistów konkursów ogólnopolskich i wojewódzkich oraz za nieprzeciętne wyniki w rywalizacji z rówieśnikami.

Sebastian Szaleniec Pełnomocnik Prezydenta Będzina podziękował za osiągnięcia w roku szkolnym 2014/2015 młodym mieszkańcom naszego miasta, rodzicom wyróżnionych oraz ich nauczycielom, złożył również wszystkim będzińskim uczniom życzenia ciekawego i bezpiecznego wypoczynku w trakcie tegorocznych wakacji.

Na zakończenie uroczystości wystąpiły wokalistki z będzińskich szkół: Alicja Andrejczuk z Gimnazjum nr 4, Maria Kubicka – uczennica Gimnazjum nr 2 oraz Amelia Lemańska ze Szkoły Podstawowej nr 8.

W podsumowaniu roku szkolnego wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych miasta Będzina, radni Rady Miejskiej Będzina, dyrektorzy placówek kultury i sportu współpracujący z będzińską oświatą, przedstawiciele nauczycielskich związków zawodowych, dyrektorzy szkół, nauczyciele i rodzice wyróżnionych uczniów.

Nagrody Prezydenta Miasta Będzina dla wyróżniających się uczniów za osiągnięcia w roku szkolnym 2014/2015:

Szkoły Podstawowe:

SP nr 1
Magdalena Bąk
Zuzanna Musiał
Alicja Wróbel
Tymoteusz Morawiec

SP nr 2
Aleksander Gąszczak
Jakub Woźniak
Maksymilian Semeniuk
Piotr Samborski
Zuzanna Szczyrba
Michalina Nawrot
Adrianna Kupisz
Aleksandra Korzec
Julia Grabara
Emilia Dziąbor
Bartłomiej Leks

SP nr 3
Marcel Ciszewski
Dawid Rak

SP nr 4
Gabriela Noga
Zuzanna Pichit
Paulina Drab

SP nr 6
Maksymilian Katolik
Angelika Cichoń
Natasza Nowak

SP nr 8
Wojciech Zub
Monika Puszer
Emilia Bober

SP nr 9
Zuzanna Świerc
Małgorzata Nowicka
Zuzanna Lenkiewicz

SP nr 10
Karolina Dunal
Karolina Rozpędek
Jakub Drzewiecki
Zuzanna Paciuch
Wiktoria Rydlewska
Jakub Sydow

SP nr 11
Bartosz Bagiński
Dominika Mitka
Aleksandra Trzcionka
Aleksander Zając

SP nr 13
Bartłomiej Będkowski
Mateusz Będkowski
Anna Gołąb
Jakub Kosiorowski
Piotr Kubicki
Tomasz Stefański

Gimnazja

G nr 1
Oliwia Woźniak

G nr 2
Maria Kubicka
Wiktoria Piesik

G nr 3
Julia Broszkiewicz
Urszula Śliwka

G nr 4
Alicja Andrejczuk
Magdalena Szota
Aleksandra Konewka
Kacper Sperka
Dominika Rak
Łukasz Kita
Maciej Słowik
Marcel Walentek
Julia Pasternak

G nr 5
Zuzanna Kulis

G nr 6
Kamil Barański

Źródło: Urząd Miejski w Będzinie

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress