Wzorowa postawa 9-letniego chłopca z Będzina

2015-06-10

Na parkingu usytuowanym na ul. Przyjaźni w Będzinie doszło do kolizji. Sprawczynią była 24-letnia kobieta, która podczas wykonywania manewru cofania uderzyła w stojący z tyłu pojazd. Nie czekając na właściciela uszkodzonego auta, odjechała z miejsca zdarzenia.

W prawidłowo zaparkowanego opla astrę uderzył zielony fiat, którym kierowała 24-letnia kobieta. W zaparkowanym pojeździe znajdowały się 9-letni chłopiec i 4 letnia dziewczynka. Dzieci przyjechały wraz ze swoją mamą, która prowadzi na będzińskim osiedlu działalność gospodarczą, celem odebrania dokumentów z biura. Dwójka dzieci w tym czasie pozostała w samochodzie samochodu. Kobieta kierująca zielonym fiatem, cofając spowodowała kolizję, a następnie wyszła z auta aby… zmienić obuwie. W tym czasie przez otwarte okno opla astry 9-letni chłopiec poinformował ją, aby poczekała na jego mamę. Chciał przekazać jej numer telefonu. Młodzieniec wskazał też 24-letniej kobiecie miejsce, w którym znajdowała się jego mama oraz zaapelował o nie odjeżdżanie z miejsca zdarzenia. Słowa chłopca potwierdzili świadkowie obecni na miejscu. 
Sprawczyni jednak odjechała. Przybyła po chwili na miejsce mama dzieci została szczegółowo poinformowana przez syna o tym co się stało, jakim pojazdem poruszała się sprawczyni, jakiego koloru, poznała też dokładne numery rejestracyjne oraz rysopis kobiety kierującej. Po przekazaniu tych danych policji, będzińscy stróże prawa dotarli do sprawczyni kolizji, którą ukarali mandatem karnym.
Na szczególną uwagę zasługuje postawa 9-letniego chłopca, który zapamiętał dokładne szczegóły dotyczące auta oraz rysopisu. Poinformował kobietę o konieczności pozostania na miejscu, do czasu powrotu jego mamy. Chłopiec na co dzień uczęszcza do jednej ze szkół podstawowych na terenie Będzina, gdzie wielokrotnie gościli będzińscy stróże prawa prowadzący prelekcje o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz odpowiedzialnym i zgodnym z prawem zachowaniu.

- informuje KPP w Będzinie.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress