Zawalcz o swoje zdrowie

2015-06-22

Nikt z nas nie przepada za wizytami u lekarza, regularne badania potrafią uchronić nas jednak przed wieloma chorobami. To, że należy się badać nie ulega wątpliwości. Już w najbliższych dniach w Dąbrowie Górniczej będzie można wykonać bezpłatną mammografię.

Na bezpłatnie badanie mammograficzne finansowane przez NFZ zapraszają Centrum Onkologii w Gliwicach oraz Park Wodny „Nemo”. Badaniu mogą poddać się wszystkie ubezpieczone Panie w wieku 50-69 lat (roczniki: 1946-1965).

Mammografię będzie można wykonać w mammobusie Centrum Onkologii. Pojazd jest wyposażony w najnowszej generacji cyfrowy mammograf, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie najwyższej jakości obrazu przy bardzo niskiej dawce promieniowania!

Mammobus będzie stacjonował przy PARKU WODNYM „NEMO” – Aleja Róż 1

  • 26 czerwca (piątek) w godz.: 11.00-18.00
  • 29 czerwca (poniedziałek) w godz.: 8.30-15.30
  • 30 czerwca (wtorek) w godz.: 10.00-17.00

W badaniu mogą wziąć udział nie tylko mieszkanki Dąbrowy Górniczej, adres zamieszkania lub zameldowanie nie będzie brany pod uwagę. Jedynym kryterium jakie należy spełnić jest czas jaki upłynął od ostatniego badania finansowanego przez NFZ. Od poprzedniej mammografii muszą upłynąć bowiem minimum 2 lata.

Na badania należy zabrać ze sobą dowód osobisty oraz jeśli to możliwe, zdjęcia/płytę z poprzedniej mammografii jeżeli nie była wykonywana w Centrum Onkologii.

Na badania nie są prowadzone zapisy, przebadać można się bez skierowania i zaproszenia. Wybór dnia jest dowolny. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel.: 32 278 98 96.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress