18-latek napadł na kobiete

2015-07-31

18-latek z Katowic decyzją sądu spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie. Nastolatek dokonał w miniony wtorek rozboju na 57-letniej mieszkance Będzina.

Młody mężczyzna w godzinach popołudniowych zaatakował na ulicy Żeromskiego kobietę, zrywając z jej szyi złoty łańcuszek.

Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował wczoraj 18-latka, który w miniony wtorek około godziny 13.30 dokonał rozboju na ulicy Żeromskiego w Będzinie. Mężczyzna wypatrzył swoją ofiarę w tramwaju, a jego łupem miał się stać wiszący na szyi 57-latki złoty łańcuszek. Rozbojarz wysiadł na przystanku razem z kobietą, która zamierzała udać się do Szpitala św. Barbary. Na odpowiedni moment do ataku sprawca czekał podążając za pokrzywdzoną.  W pobliżu cmentarza zaatakował swoją ofiarę powalając ją na ziemię i zrywając z szyi złotą biżuterię. Napastnik próbował uciekać, jednak wezwany na miejsce patrol policji bardzo szybko odnalazł i zatrzymał uciekającego rozbojarza.

- informuje Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Policjanci odzyskali również zrabowany chwilę wcześniej łańcuszek.  Za popełniony rozbój 18-latek może teraz trafić do więzienia nawet na 12 najbliższych lat

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress