Biblioteka na plaży

2015-07-14

 17 lipca biblioteka ponownie zagości na plaży przy Pogorii III. Na wszystkich, którzy zawitają w piątek w godz. od 16.00 do 21.00 w okolice molo, czeka ogrom atrakcji.

O godz. 16.30 na scenie zagości Edward Lutczyn – artysta plastyk, który podczas spotkania będzie tworzył rysunki razem z uczestnikami imprezy. Kolejnym gościem będzie Krzysztof Skiba, który na Pogorii pojawi się o godz. 17.30.

Na imprezie będzie można również zobaczyć pokazy tańców: szkockiego, breakdance oraz capoeiry. „Bibliotece na plaży” towarzyszyć będą interesujące wystawy: Oblicza Biblioteki – fotografie prezentujące m.in. przedstawicieli władz miasta, znanych gości dąbrowskiej książnicy, reprezentantów różnych profesji promujących czytelnictwo i bibliotekę; Komiksy, które wydarzyły się naprawdę – prace Agaty Matraś – bibliotekarki, autorki bloga www.gackolandia.blogspot.comMemy o czytelnictwie – temat książek, bibliotek i czytelnictwa przedstawiony w lekkiej formie za pomocą obrazków z zabawnymi podpisami.

Na plaży przez cały czas trwania imprezy będzie można skorzystać z „Czytelni pod chmurką”, w której znajdą się książki i prasa oraz wygodne leżaki i parasole chroniące przed słońcem. Tuż obok trwać będą animacje dla dzieci oraz zabawy grami wielkoformatowymi i kołem fortuny. Plażowe szaleństwo zakończy koncert duetu skrzypcowego Queens of Violins, który rozpocznie się o godz. 20.00.

Wydarzenie jest częścią akcji ”2015 Rok Promocji Czytelnictwa – Zaczytana Dąbrowa”. Już dzisiaj zapraszamy na kolejne imprezy w ramach projektu: Biblioteka na Plaży- 14 sierpnia (Pogoria III), Festiwal Fantastyki – 4 września (wejście do Parku Hallera).

Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress