Firma Jampich zadba o czystość w Sosnowcu

2015-07-08

Firma Jampich przez najbliższe trzy lata będzie odpowiedzialna za czystość na terenie Sosnowca.

Taką informację przedstawił we wtorek prezydent Arkadiusz Chęciński, zapowiadając koniec problemów z zaśmieconym miastem.

 Udało nam się przez wszystkie sprawy w KIO i jakiekolwiek zażalenia przebrnąć i je pokonać, dzisiaj została podpisana umowa, wygrała firma sosnowiecka. Kwota umowy to ponad 27 milionów na trzy lata.

-mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Podczas spotkania z dziennikarzami omówiono również kwestie letnich imprez. Na początku sierpnia w Sosnowcu będą gościć uczestnicy Igrzysk Polonijnych. 7 sierpnia do Parku Sieleckiego powróci Eskalator, impreza która gromadzi podobną ilość publiczności co dni Sosnowca. Nie zabraknie również wakacyjnego grillowania.

 Zapraszamy na grillowanie 25 lipca, należy przynieść własny sprzęt do grillowania i wspólnie z przyjaciółmi będzie można miło spędzić czas, a jeżeli czujemy się na siłach to możemy również wystąpić w konkursie na najlepszą potrawę z grilla.

- wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Arkadiusz Chęciński oraz jego zastępca Mateusz Rykała korzystając z okazji poinformowali również o planowanych w mieście remontach dróg. Zmiany szykują się m.in. na ulicy Grota Roweckiego,  na Pogoni swoje inwestycje będzie realizowała Miejska Spółka RPWiK.

 Od ulicy Nowopogońskiej przez Racławicką w północną stronę Pogoni to są rzecz, które będą się działy do połowy przyszłego roku. Oczywiście będzie wykonana kanalizacja, ale dla mieszkańców najważniejsze są nowo odtworzone drogi.

- tłumaczy Mateusz Rykała, zastępca prezydenta Sosnowca.

Jak zapowiadają władze miasta dzięki tej inwestycji zdecydowanej poprawie ulegnie jakość poruszania się samochodem po tym terenie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress