Klub Poszukiwacza Bajek

2015-07-09

W ramach kolejnego spotkania Wakacyjnego Klubu Poszukiwacza Bajek filia nr 5 będzińskiej biblioteki zaprosiła młodych mieszkańców Grodźca do wspólnej wędrówki po literaturze regionu.

Zaproszone na spotkanie dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 14 w Będzinie spotkały się z Wandą Kusztyb, poetką i animatorką kultury Zagłębia Dąbrowskiego. Pani Wanda zaprezentowała dzieciom swoje wiersze dedykowane młodym czytelnikom oraz wcieliła się w rolę bajarki opowiadającej niezwykle fantastyczne historie i opowieści, które zachęciły dzieci do aktywnej zabawy.

Natomiast oddział dla dzieci i młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie zorganizował bajkowy piknik. Wakacyjni Poszukiwacze Bajek z Przedszkola Artystycznego oraz Przedszkola Miejskiego nr 9 w Będzinie zostali zaproszeni do krainy bajek, legend i podań regionu. Inspiracją do wspólnej zabawy była oparta na legendzie bajka Władysława Śliwonia „Diabeł Boruta i piękna Starościanka”. W wakacyjny nastrój młodych poszukiwaczy wprowadził Muminek Włóczykij, Smerf i Kubuś Puchatek w towarzystwie, których powstały niecodzienne obrazki Boruty oraz będzińskiego zamku. Fantastyczna zabawa odbyła się także w przyjemnym cieniu drzewka Pana Andersena, rosnącego przed budynkiem biblioteki głównej.

Źródło: Urząd Miejski w Będzinie

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress