„Król dopalczy” jednak w areszcie

2015-07-28

„Król dopalaczy” trafił do aresztu. W poniedziałek sąd pozytywnie rozpatrzył odwołanie Prokuratury. 20-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

O sprawie informowaliśmy państwa 14 lipca,  kiedy to w mieszkniu 20-latka przy ulicy Opolskiej antynarkotykowi znaleźli 144 gramy niebezpiecznego „Mocarza”. Podczas akcji policjanci zatrzymali wtedy współpracujące z nim dwie osoby.

Później podczas akcji przeprowadzonej wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego przechwycono kilkanaście paczek z dopalaczami. Zawierały one ponad 280 gramów „Mocarza” i 30 gramów innych dopalaczy.

Główny organizator handlu dopalaczami został namierzony 13 lipca wieczorem. Policjanci zatrzymali go w taksówce w centrum Katowic. 20-latek miał przy sobie kilka porcji przygotowanego do sprzedaży „Mocarza”. 

Wówczas mężczyzna został objęty policyjnym dozorem i poręczeniem majątkowym. Od tej decyzji odwołała się Prokuratura i dzisiaj sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Dzisiaj został on już zatrzymany przez policjantów. 20-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

- czytamy w komunikacie zawartym na stronie internetowej Policji Śląskiej.

Działania wymierzone w handlarzy dopalaczami wciąż trwają. Do dziś w samych Katowicach policjanci zatrzymali sześć osób podejrzanych o posiadanie i handel dopalaczami. Dwoje z nich zostało już objętych policyjnymi dozorami i poręczeniami majątkowymi w kwocie 5 i 10 tys. zł. Obowiązuje ich również zakaz opuszczania kraju.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress