Nowy projekt „Stecyka”

2015-07-17

Sebastian Steć, „Stecyk”, „Stc”, rodowity Sosnowiczanin,muzyk, perkusista, lider zespołu Ziggie Piggie, jeden z prekursorów polskiej muzyi skka. Sebastian Steć to jedna z najważniejszych postaci młodej polskiej sceny ska, rocksteady.

Fot. UM Sosnowiec

Mistrz grania na żywo takich gatunków jak drumnbase, jungle, dubwise czy dubstep, rocksteady, ska jazz. Jego doświadczenie, precyzja i ogromny talent budują oryginalny rytm perkusji. Pomysłodawca i twórca licznych projektów artystycznych w Zagłębiu i w kraju.

Jeden z założycieli Dirty Flower (skład powiązany z późniejszym Frontside). Grał i brał też udział w tworzeniu grupy Skankan, współtwórca zespołu Horrorshow oraz Shayba z (Adamem Hagno – basista Absurd), grał także w czeladzkim Konopians czy trasę („Ścieżka zdrowia”) z legendarnym zespołem Kryzys oraz dwa koncerty z zespołem Izrael. Jeden z założycieli ska jazzowego The Stylers, założyciel zespołu Ziggie Piggie (współpraca z legendą polskiej muzyki alternatywnej – Robertem Brylewskim) oraz wraz z Mikołajem Tabako elektronicznego projektu STC Tabako (współpraca z ikoną jazzu Robertem Majewskim). Stecyk nawiązał również współpracę z Bob One, czego owocem był klip „Może tak”.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress