Rozstrzygnięcie w sprawie TDZ

2015-07-01

Wydział Nadzoru Prawnego Wojewody Śląskiego w dniu 29 czerwca br. wydał rozstrzygnięcie nadzorcze stwierdzające nieważność uchwały nr 92/15 podjętej przez Zarząd Powiatu 12 maja 2015 r. w sprawie rozwiązania umowy zawartej z Gminą Będzin o wspólne prowadzenie i finansowanie Teatru Dzieci Zagłębia.

Stanowisko Wojewody Śląskiego w sprawie ww. uchwały jest jednoznaczne – umowa na współprowadzenie i współfinansowanie Teatru Dzieci Zagłębia zawarta pomiędzy Miastem Będzin a Powiatem Będzińskim w 1999 r. jest ważna i wywołuje skutki prawne.

Zgodnie z rozstrzygnięciem działania Zarządu Powiatu Będzińskiego w sposób istotny naruszyły zasadę praworządności, która powinna przyświecać organom administracji publicznej. We wtorek 30 czerwca odbyło się posiedzenie Zarządu Powiatu, na którym członkowie Zarządu mieli okazję poznać stanowisko Wojewody Śląskiego w sprawie podjętej przez nich uchwały. Natomiast na 6 lipca zwołana została nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Będzińskiego dotycząca dalszego finansowania Teatru Dzieci Zagłębia.

Pełna treść rozstrzygnięcia dostępna tutaj.

Źródło: Urząd Miejski w Będzinie

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress