Środowe spotkania w Muzeum Zagłębia

2015-07-27

Choć wakacje prawie na półmetku, to atrakcji w mieście nie brakuje. W sierpniu Muzeum Zagłębia w Będzinie zaprasza najmłodszych na środowe spotkania, które będą odbywały się o godz. 10:00.

Pierwsza sierpniowa środa, tj. 05.08 dostarczy wszystkim przybyłym różnorodnych wrażeń

Abstrakcja w sztuce być może stanie się wyraźna. W tym dniu, wielkie malarstwo dla niektórych może okazać się bazgroleniem, a dla innych zaś bazgrolenie wielkim malarstwem. Zajęcia odbędą się w oparciu o poznanie wystawy Art. Passions – projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego.

Tajemnice będą tematem głównym kolejnej środy – 12.08

W tym dniu uczestnicy spotkania podążać będą tropem historii Wzgórza Zamkowego. Uwikłani w przygodę wszyscy wakacjowicze poznają magiczne miejsca. Dotrą również do Podziemi, gdzie kolejnych wrażeń dostarczy uczestnikom poszukiwanie skarbów.

Niezapomniane plażowanie odbędzie się 19.08

Kto się zjawi, będzie mógł zobaczyć wystawę: „Dawne plażowanie – moda i obyczaje plażowe w XX wieku”. Ubiegłe plażowe trendy z pewnością zaskoczą wielu. Warsztaty retro pocztówek metodą kolażu, zabawy w piasku, konkursy z nagrodami dopełnią „Środowe plażowanie z historią w Pałacu Mieroszewskich”.

W ostatnią środę sierpnia – 26. 08

Tego dnia odbędą się warsztaty archeologiczne. W programie zwiedzanie wystaw w łużyckiej osadzie i średniowiecznym grodzie. Ziemia stanie się inspirującą księgą przeszłości.

Zapisy pod numerem 32 267 77 07, wew. 22

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress