Szkoła przyjazna biznesowi

2015-07-07

W dniu 3 lipca podsumowana została 7 edycja programu ZAINSTALUSIĘ realizowanego przez firmę ArcelorMittal we współpracy z 8 szkołami m.in. z Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Chorzowa, Zdzieszowic , Lędzin, Krakowa oraz 3 uczelniami wyższymi.

Podjęta przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu współpraca została bardzo wysoko oceniona przez koordynatorów programu. Dyrektor Jacek Górski wraz z koordynatorem projektu Barbarą Kowalik odebrali z rąk pani Moniki Roznerskiej – dyrektora personalnego ArcelorMittal dyplom SZKOŁY PRZYJAZNEJ BIZNESOWI.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu szkoły młodzież miała możliwość uczestnictwa w wielu działaniach m.in. w spotkaniu edukacyjnym w kinie, warsztatach umiejętności interpersonalnych i komunikacyjnych, w zajęciach przygotowawczych do matury z matematyki i języka angielskiego oraz w quizach online.

Ciekawym doświadczeniem była wycieczka dydaktyczna pozwalająca na obserwację procesu technologicznego walcowania szyn. Niezwykle cennym efektem współpracy szkoły z firmą jest też stworzenie w Technikum nr 5 Samochodowo-Mechatronicznym multimedialnej pracowni języków obcych sponsorowanej przez ArcelorMittal.

Informację nadesłała Bożena Fulas.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress