Znalazły się pieniądze na funkcjonowanie Teatru Dormana

2015-07-07

Pracownicy Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie mogą w końcu odetchnąć z ulgą. Po kilku miesiącach walki powiat będziński ugiął się i przekazał na placówkę dodatkowe 400 tys. złotych, cała dotacja wyniesie zatem 750 tysięcy.

Dla nas bardzo satysfakcjonujące jest uchwalenie tych zmian w budżecie, które do końca roku dają nam spokój i możliwość działania, tylko co będzie w przyszłym roku?

- komentuje Gabriel Gietzky, dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie.

Obawy dyrektora teatru nie są bezzasadne, ponieważ o ile do końca roku placówka bez problemów może funkcjonować, to wciąż nie wiadomo jak potoczy się sprawa związana z aneksem do umowy z 1999 roku.

Najbliższe pół roku mamy zagwarantowane i tutaj jesteśmy spokojni, natomiast tego typu sytuacja wydarzyła się raz, więc istnieje duża szansa na to, że ona mogłaby się niestety powtórzyć.

-ocenia Ewa Zawada, aktorka Teatru Dzieci Zagłębia.

Zarząd Powiatu deklaruje, że sprawa aneksu to temat otwarty i przed kamerami odpowiada na pytanie dlaczego „spór o teatr” trwał tak długo.

Często jest tak, że zaczyna sens niknąć, a zaczynają grać emocje, my mieliśmy opinię prawną naszego prawnika, że umowę, która była podjęta wiele lat temu należy zmienić i zawrzeć nową.

- wyjaśnia Emil Bystrowski, wicestarosta Będziński.

Nie da się ukryć, tych emocji w ostatnich miesiącach było wiele. Miejmy nadzieję, że po wakacjach wznowione zostaną rozmowy w sprawie aneksu do umowy, na podstawie której do tej pory funkcjonował TDZ i losy teatru mogącego pochwalić się 70-letnią tradycją nigdy więcej nie staną nad przepaścią.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress