II etap Tour de Pologne

2015-08-04

Tour de Pologne to największa impreza kolarska w kraju. W II etapie wyścigu, 3 sierpnia kolarze zmierzyli się ze sobą na dystansie 146 km z Częstochowy do Dąbrowy Górniczej.

Tour de Pologne transmitowany jest nie tylko w telewizji Polskiej, ale w 90 państwach na całym świecie, czyli mogliśmy tutaj pokazać pasjonującą walkę kolarzy.

- mówi Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne.

Zanim jednak na mecie pojawili się kolarze Tour de Pologne, 288 zawodników stanęło na starcie Nutella Mini Tour de Pologne. Do Dąbrowy Górniczej przyjechali z całego regionu, na starcie pojawili się zawodnicy różnej kategorii wiekowej.

Bardzo lubię kolarstwo i jeżdżę od 3 lat, to taka moja pasja, kocham ten sport, chciałam przyjechać i zobaczyć jak to jest. lubię konkurować z innymi.

-wyjaśnia Zuzanna Olejniczak, uczestniczka Nutella Mini Tour de Pologne.

Bo w przypadku takiej rywalizacji liczy się przede wszystkim gra zespołowa i emocje, które kolarzom Tour de Pologne towarzyszyły do samej mety.

Ten finisz był niesamowicie szybki, dynamiczny, zakończyło to się wielką kraksą, ale nikomu nic złego się nie stało.

- wyjaśnia dyrektor generalny wyścigu.

Ja akurat już byłem z tyłu peletonu, więc zdążyłem już wyhamować, ale to jak taki sport, chłopaki pewnie przy 70 km/h przewrócili się, nic przyjemnego.

- wyjaśnia Kamil Gradek, reprezentant Polski.

Drugi etap 72. Tour de Pologne wygrał Włoch, Matteo Pellucchi z Częstochowy do Dąbrowy Górniczej. Liderem wyścigu został  Marcel Kittel.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda