Wybuchowo i sportowo

2015-08-24

Pokazy chemiczne z udziałem dzieci, wyścigi na rowerach, konkursy i zawody dla dzieci tj. przeciąganie liny czy hula hop oraz wiele innych atrakcji czekało na najmłodszych w dąbrowskim Nemo.

22 sierpnia pogoda nie pokrzyżowała planów a dzieci, które przybyły przed „Nemo-Świat Rozrywki” mogły wziąć udział w niecodziennych zajęciach chemicznych. Instruktorzy Dziecięcej Akademii Baby Planet nie tylko tłumaczyli, ale co ciekawsze – pokazywali m.in. co się stanie łącząc sodę oczyszczoną, płyn do mycia naczyń oraz ocet. Motywem przewodnim wybuchowych opowieści były dobrze znane z dzieciństwa krasnoludki. I tak poznawaliśmy tajemnice Gapcia, Mędrka czy Wesołka. Najmłodsi uczestnicy chętnie próbowali swoich sił tworząc tajemnicze mikstury, które raz zmieniały kolor, innym razem były to wybuchowe wulkany a kolejnym razem dzieci utrzymywały piłeczki ping – pongowe dmuchając przez słomki. Radości z efektów eksperymentowania nikomu nie brakowało!

Po tym wysiłku intelektualnym dzieci miały możliwość rywalizacji na cyfrowym torze do jazdy po mieście, gdzie w jak najkrótszym czasie pokonywały kolejne kilometry. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania animatorów firmy Skandia, które to padały podczas kręcenia wielkim kołem. Najbardziej zręczne dzieci mogły wygrać nagrody w rzutach do celu, co wbrew pozorom nie było łatwe!

W przerwach między poszczególnymi blokami odbywały się także zawody hula hop, przeciągania liny a każde dziecko mogło skorzystać z trampoliny oraz badmintona, które to była do dyspozycji najmłodszych.

Na wszystkich, którzy się z nami bawili czekały nagrody od firmy Skandia, Benefit, Baby Planet oraz Decathlon Sosnowiec. Zapraszamy do Świata Rozrywki, Nemo! Kolejne atrakcje już niebawem.

Informację nadesłała Grażyna Falisz.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress