Gwiazda ligi litewskiej w MKS-ie Dąbrowa Górnicza!

2015-08-10

31-letni Rashaun Broadus został nowym koszykarzem MKS-u Dąbrowa Górnicza! Amerykański rozgrywający mierzy 180 centymetrów. Broadus w ostatnim sezonie był drugim strzelcem ligi litewskiej, a przed najbliższymi rozgrywkami nieoficjalnie był przymierzany do gry w… Stelmecie Zielona Góra.

Fot. octagonbe.com

Rashaun Broadus urodził się na Hawajach, jest absolwentem Brigham Young University. W dotychczasowej karierze grał w Rumunii (CSU Brasov), na Ukrainie (BC Politekhnika-Halychyna) i na Litwie, gdzie reprezentował barwy między innymi znanego z występów w Eurolidze Neptunasa Kłajpeda.

Ostatni sezon spędził w Juventusie Utena, który jako lider drużyny doprowadził do brązowego medalu. Indywidualnie, ze średnią 14,5 punktu na mecz, był drugim strzelcem ligi i jedną z jej największych gwiazd.

Amerykanin ma doświadczenie także z rozgrywek międzynarodowych, m.in. z Ligi VTB, Ligi Adriatyckiej oraz Ligi Bałtyckiej. W 2015 roku wystąpił w meczu gwiazd ligi litewskiej. Co ciekawe, przed nadchodzącym sezonem był łączony z mistrzem Polski, Stelmetem Zielona Góra i potwierdzał to w publikacjach medialnych.

Informacje nadesłał Damian Juszczyk.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress