Pieniądze z WFOŚiGWw Katowicach dla Powiatu Będzińskiego

2015-08-13

W dniu 12 sierpnia 2015 r. Zarząd Powiatu Będzińskiego przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu podpisał w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach umowę bezzwrotnej dotacji na termomodernizację Domu Dziecka w Sarnowie w kwocie 71 143, 00 zł.

W imieniu Zarządu umowę podpisali Panowie; Emil Bystrowski –Wicestarosta  Będziński, oraz Marek Mrozowski – Członek Zarządu Powiatu.

Zadanie podzielono na dwa etapy. Prace trwają. Etap pierwszy, od przekazania placu budowy do 31 sierpnia 2015r., obejmuje: wykonanie docieplenia ścian, częściową wymianę stolarki i przebudowę instalacji odgromowej. Etap  drugi od 2 lutego 2016r. do 31 sierpnia 2016r. obejmuje: przebudowę instalacji CO, przebudowę kotłowni gazowej, budowę instalacji solarnej i wykonanie i opomiarowanie instalacji c.w.u do mieszkań lokatorskich.

Przetarg wygrała firma HUNGER-BUD  Sp. z o.o  z Katowic.  Zakres robót budowlanych  w wyniku rozstrzygniętego przetargu ustalono na kwotę 800.000 zł.

Najwyżej dotowanym fragmentem inwestycji jest zabudowa odnawialnych źródeł energii, tj zestawu solarów wraz z automatyką do przygotowania ciepłej wody użytkowej dla wychowanków Domu Dziecka.

Informację nadesłało Starostwo Powiatowe w Będzinie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress