Senior na wakacjach

2015-08-07

Wakacyjnych atrakcji dla seniorów w mieście nie brakuje. Oferta jest różnorodna i każdy znajdzie coś dla siebie. Propozycje czekają na tych, którzy lubią spędzać aktywnie czas, jak i na osoby, które wolą wypoczywać w inny sposób.

Szereg propozycji czeka m.in. w ramach Letniej Akademii 50+. W każdy wakacyjny poniedziałek można wybrać się na gimnastykę języka, czyli język angielski pod chmurką. Zajęcia prowadzone są w atmosferze pikniku w parku Hallera (w przypadku złej pogody w Centrum Formy) o godz. 17:00. Natomiast we wtorki w cyklu interdyscyplinarnych warsztatów „Babie Lato” można dowiedzieć się więcej m.in. o metodach naturalnego leczenia, pielęgnacji urody czy stylizacji ubioru. Warsztaty odbywają się w Miejskiej Bibliotece Publicznej o godz. 13:30. To zaledwie wybrane, z szeregu bezplatnych wydarzeń w ramach Letniej Akademii 50+.
Natomiast inna propozycja skierowana jest dla osób, które mają 55 lat lub więcej oraz do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych i potrwa aż do czerwca 2016. Stowarzyszenie Civitas przygotowało międzypokoleniowy projekt „Aktywuj się”. Hasło jakie przyświeca tej inicjatywnie to: „bo nie ważny jest wiek, ważny jest wspólny cel”. W programie m.in. 3-dniowe warsztaty wyjazdowe przełamujące stereotypy dotyczące wieku, przygotowujące do funkcji animatora i lidera społecznego czy imprezy plenerowe dla mieszkańców, samodzielnie przygotowane i zrealizowane wspólnie przez seniorów i młodzież. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.stowarzyszeniecivitas.org.
Od 27 do 30 sierpnia potrwa czwarte spotkanie survivalowe w Błędowie. Tym razem na seniorów czekają cztery emocjonujące dni z niecodziennymi atrakcjami. W programie m.in. warsztaty piosenki biesiadnej, zawody strzeleckie, konkurs kulinarny, karaoke, zumba, spotkanie z funkcjonariuszami służb specjalnych. Organizator zapewnia: zakwaterowanie, trzy posiłki: śniadanie, obiad, kolację, opiekę medyczną, opiekę instruktorską do prowadzenia zajęć, sprzęt sportowy, ubezpieczenie. Uczestnicy muszą ze sobą zabrać stroje sportowe, latarki i produkty na konkurs kulinarny. Wpisowe wynosi 120zł. Wpłaty można dokonać bezpośrednio u organizatora lub na konto: 25 1240 4908 1111 0010 4428 7174 PKO o/ Dąbrowa Górnicza. Wszelkich informacji udziela Jadwiga Kossakowska (tel. 795 212 705) lub drogą e-mailową: druhnajagoda@tlen.pl
Wyższa Szkoła Biznesu przygotowała projekt „LAS – Letnia Akademia Seniora”, który potrwa od 6 sierpnia do 24 września. W programie m.in. warsztaty, joga, wycieczki, a także wykłady o tematyce prozdrowotnej oraz bezpłatne badania (pomiar hemoglobiny, pomiar ciśnienia, pomiar tkanki tłuszczowej). W badaniach oraz wykładach mogą uczestniczyć nie tylko seniorzy, ale także wszystkie osoby zainteresowane tematyką zdrowotną. Udział jest bezpłatny, za wyjątkiem wycieczek i zajęć z jogi. Szczegółowy harmonogram spotkań i zapisy na stronie www.wsb.edu.pl.

Źródło: UM w Dąbrowie Górniczej.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress