„Ile przynosisz tyle wynosisz”

2015-08-14

Masz w domu za dużo pozycji książkowych, odśwież swój regał z książkami. Już jutro od 10.00 do 14.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbędzie się wakacyjna wymiana książek.

Zainicjowana przez Śląskich Blogerów Książkowych akcja wszystkim miłośnikom literatury pozwoli odświeżyć księgozbiory bez ponoszenia kosztów. Wystarczy przynieść książki z prywatnych zbiorów i wymienić je na inne. Główna zasada akcji brzmi: „ile przynosisz tyle wynosisz”. Książki, ze względu na datę wydania, wymieniane są w dwóch kategoriach: I kategoria to roczniki 2000 – 2007, II kategoria to roczniki 2008 – 2015.

Dzięki akcji wymiany książek, książki żyją, przechodzą z rąk do rąk, zabierając kolejne osoby w literacką wyprawę.

Regulamin Wymiany Książek:

  1. Wymianę Książek organizują Śląscy Blogerzy Książkowi we współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Będzinie.
  2. Wymiana Książek odbędzie się w dniu 22.08.2015 r. w godzinach 1000-1400.
  3. Organizatorzy akcji w żaden sposób nie zarabiają na tej akcji oraz nie czerpią z niej żadnych innych profitów.
  4. „Ile przynosisz tyle wynosisz” to główna zasada akcji.
  5. Książki wymieniamy w dwóch kategoriach (ze względu na datę wydania książki): I kategoria to roczniki 2000 – 2007, II kategoria to roczniki 2008 – 2015. Na Wymianie Książek pojawi się blisko 300 tytułów.
  6. Wymieniamy tylko beletrystykę dla dorosłych oraz dla młodzieży. Nie wymieniamy książek dla dzieci, podręczników, poradników, komiksów, itp. Przyniesione książki powinny być w dobrym stanie.
  7. Wymiana odbywa się „z ręki do ręki” – jeśli zainteresuje nas dana pozycja na stoliku z danej kategorii to wymieniamy ją na własne książki z tej samej kategorii (decyduje rok wydania).
  8. Wraz z oddaniem książek na wymianę uczestnik traci do nich prawo i nie może domagać się ich zwrotu.
  9. Wszystkie inne wątpliwości rozwieją blogerzy dyżurujący na stoisku.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress