Wzrost kradzieży w Sosnowcu

2015-08-04

W ostatnim czasie w Sosnowcu policja odnotowała wzrost liczby kradzieży dokonywanych w mieszkaniach. Złodzieje działają według utartego schematu.

Jak informuje policja sprawcy wykorzystują otwarte okna i drzwi mieszkań. Z wnętrza zabierają wartościowe przedmioty i bez przeszkód opuszczają mieszkanie tą samą drogą, którą się do niego dostali.

Pierwszy typ zdarzeń to takie, w których złodziej naciska na klamkę drzwi wejściowych i kiedy okazują się one otwarte wchodzi do wnętrza i zabiera wartościowe przedmioty znajdujące się w pobliżu wejścia- torebki z dokumentami, portfele- czyli rzeczy, które zwykle trzymamy właśnie tam. Drugi typ zdarzeń to kradzieże dokonywane podczas nieobecności w mieszkaniach ich właścicieli, którzy, z uwagi na panujące upały, wychodząc z domu zostawiają okna otwarte. Sprawcy wchodzą do mieszkań – szczególnie do tych położonych na parterze lub 1 piętrze, których okna pozostały niezamknięte. Do wnętrza dostają się bez trudu. Mieszkanie opuszczają tą samą drogą lub, jeśli uda się je otworzyć- przed drzwi wejściowe.

- informuje w swoimi komunikacie Komenda Miejska Policji w Sosnowcu.

Funkcjonariusze apelują do mieszkańców miasta.

Nie zostawiajmy otwartych drzwi nawet jeśli jesteśmy w domu- zajęci w innej części mieszkania możemy nie zauważyć, że właśnie ktoś ukradł naszą torebkę czy portfel. Nie zostawiajmy też otwartych okien i drzwi balkonowych kiedy opuszczamy mieszkanie, bo po powrocie może nas czekać niemiła niespodzianka.

- apelują policjanci.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress