Akademia dla młodych

2015-09-03

Mała grupa młodych, kreatywnych, nastawionych na pracę na rzecz dobra wspólnego. Znani wykładowcy z ogromnym doświadczeniem zawodowym. Tak zapowiada się Akademia Ordo Caritatis realizowana w naszym regionie przez środowisko konserwatywno-chrześcijańskie.

Trwa rekrutacja do Akademii Ordo Caritatis, która od października zainauguruje swoją działalności w Sosnowcu. Jest ona kierowana do młodych od 16 do 22 roku życia zamieszkałych w Sosnowcu, Jaworznie, Dąbrowie Górniczej, Czeladzi, Zawiercia i okolic.

Celem akademii jest umożliwienie poszerzenia wiedzy młodym ludziom zainteresowanym pogłębianiem oraz rozwijaniem swych zainteresowań w dziedzinie historii, ekonomii i politologii.

 Jest spore zainteresowanie i mamy już pierwsze zgłoszenia.

- mówi Andrzej Dubiel, bliski współpracownik Marka Jurka i koordynator Instytutu Ordo Caritatis.

Udział w akademii jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona. Rekrutacja potrwa do końca września, w październiku planowana jest uroczysta inauguracja, a od listopada do czerwca 2016 roku cykliczne wykłady przynajmniej raz w miesiącu. Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na stronie www.andrzejdubiel.pl/akademia

- dodaje koordynator Instytutu Ordo Caritatis.

Wśród prowadzących znane i doświadczone osobowości m.in. Marek Jurek, Krzysztof Kawęcki, Paweł Milcarek, Cezary Mech. Comiesięczne zajęcia będą miły charakter otwarty, a mianowicie kontynuacją każdego wykładu będą pytania i dyskusja. Organizatorzy liczą na kreatywność i otwartość młodych słuchaczy. Oprócz wykładów dedykowanych tylko i wyłącznie dla uczestników akademii planowane są także sesje otwarte, dla szerszej publiczności. Dotychczas Akademia Ordo Caritatis odbywała się z powodzeniem m.in. w Warszawie i Poznaniu.

Akademia to projekt Instytutu Ordo Caritatis, którego pomysłodawcą i założycielem jest Marek Jurek – prezes Prawicy Rzeczypospolitej, poseł do Parlamentu Europejskiego. Zasadniczym celem instytutu jest budowa i wzmacnianie tożsamości chrześcijańskiej.

źródło: mat. pras.Instytutu Ordo Caritatis

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress