Areszt dla 19-latka

2015-09-18

Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 19-latek, który w Sławkowie wspólnie ze swoim 42-letnim kompanem dopuścił się rozboju na 32-letnim obywatelu Ukrainy.

Oprawcy zaatakowali swoją ofiarę na ulicy Westerplatte, bijąc i kopiąc ją po całym ciele. Obezwładniony obcokrajowiec został okradziony przez 19-latka z pieniędzy i telefonu komórkowego.

Do zdarzenia doszło w Sławkowie w pobliżu rampy kolejowej przy ulicy Westerplatte. Wracający popołudniem z pracy 32-letni obywatel Ukrainy został w pewnym momencie zaczepiony przez dwóch mężczyzn. Obcokrajowiec znał „z widzenia” młodszego z nich. Po krótkiej rozmowie 19-latek i towarzyszący mu 42-letni mężczyzna zaatakowali swoją ofiarę przewracając ją na ziemię. Napastnicy dotkliwie pobili 32-latka, bijąc go i kopią po całym ciele, a następnie zabrali należącą do niego torbę, w której były pieniądze i telefon komórkowy. Z pozoru mało istotne informacje jakie przekazał obcokrajowiec pozwoliły sławkowskim policjantom wytypować, a w dalszej konsekwencji zatrzymać sprawców rozboju. Młodszego, kompletnie zaskoczonego sprawcę rozboju policjanci zatrzymali niedługo po zgłoszonym przestępstwie w jego domu w Sławkowie. Straszy z napastników wpadł kilka godzin później również w swoim mieszkaniu.

- informuje Komenda Powiatowa Policji w Będzinie.

Na wniosek policji i prokuratury dąbrowski sąd tymczasowo aresztował 19-letniego rozbojarza, jego starszy kompan objęty został policyjnym dozorem.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress