Brutalny napad w Sosnowcu

2015-09-22

Po raz kolejny dzięki wzorowej postawie mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego udało się zatrzymać przestępcę. Sosnowiczanie pomogli policji w schwytaniu sprawcy brutalnej napaści na kobietę.

Fot: KMP w Sosnowcu

Błyskawiczna reakcja pięciu mężczyzn spowodowała, że brutalny złodziej nie zdołał zbiec z łupem.

W środę w godzinach popołudniowych wywiadowcy z sosnowieckiej Komendy zauważyli grupę szarpiących się na ulicy ludzi. Kiedy się do nich zbliżyli, okazało się, że na chodniku leży poturbowana, 52-letnia kobieta, a pięciu mężczyzn usiłuje zatrzymać młodego mężczyznę. Policjanci podjęli natychmiastowe działania, zatrzymali sprawcę, który jak się okazało właśnie usiłował zbiec ze skradzionym kobiecie złotym łańcuszkiem. Ustalono, że chwilę wcześniej zerwał jej biżuterię z szyi, po czym przewrócił ją na ziemię. Ponieważ kobieta się broniła i wciąż trzymała ozdobę, szarpał ją, na co widzący to świadkowie ruszyli ofierze na pomoc. Złodziej usiłował się wyrwać, ale w starciu z pięcioma silnymi mężczyznami nie miał większych szans. Ten właśnie moment zauważyli wywiadowcy i natychmiast ruszyli do akcji.

- poinformowała Komenda Miejska Policji w Sosnowcu.

Pokrzywdzona trafiła do szpitala. Sprawca osadzony w policyjnym areszcie oczekuje na dalszy bieg wydarzeń, za popełnione przestępstwo grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress