II Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej

2015-09-22

W minioną sobotę boiska będzińskiego OSiR-u zamieniły się w arenę Międzynarodowego Turnieju Turniej Piłki Nożnej – Młode Piłkarskie Talenty. O puchary walczyło 10 drużyn.

Na boisku modzi piłkarze dawali z siebie wszystko. Turniej trwał od samego rana.

 Obsada jest bardzo mocna, rywalizacja bardzo duża, umiejętności tych najmłodszych to jest coś co cieszy oko nawet wytrawnych graczy. Miałem możliwość porozmawiania z Panem Piechniczkiem, on sam zwracał uwagę na to, że turniej stoi na bardzo wysokim poziomie. 

-komentuje Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Jak stwierdził Antoni Piechniczek, Ci młodzi zawodnicy są solą polskiej piłki nożnej.

 To są następcy tych wielkich piłkarzy, którzy kiedyś grali i aktualnie grają. Ci młodzi ludzie może w przyszłości będą reprezentantami kraju, czego im wszyscy bardzo życzymy. W chwili obecnej wszystkich ich cechuje nieprawdopodobny entuzjazm, zapał i chęć.

-ocenił Antoni Piechniczek,  polski piłkarz, trener piłkarski, szkoleniowiec reprezentacji Polski.

Idea turnieju jest bardzo prosta, impreza ma promować piłkę nożną oraz rozwijać umiejętności młodych zawodników.

Chcemy co roku te same grupy ze sobą łączyć w takim turnieju i obserwować i rozwój, to jest dla nas najważniejsze. Przy okazji bardzo ważne jest dla nas to, żeby te dzieciaczki integrowały się z naszymi południowymi sąsiadami. 

- wyjaśnia Bartosz Kubisa, organizator turnieju.

Super puchar całego turnieju powędrował do jednej ze śląskich drużyn. Tym razem niepokonani okazali się piłkarze z Zabrza. Po rozdaniu pucharów przyszedł w końcu czas na zasłużony odpoczynek i słodki poczęstunek.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress