Porozumienie w Magna Automotive Poland

2015-09-23

Blisko 100 złotych więcej będą zarabiać pracownicy spółki Magna Automotive Poland w Dąbrowie Górniczej. Podwyżki dostaną razem z wypłatą za wrzesień.

Podwyżki zostały uzależnione od stawek godzinowych jakie mają pracownicy. Efektem porozumienia jakie zawarła z pracodawcą zakładowa Solidarność jest również bezpłatny pakiet usług medycznych.

Jak oceniają związkowcy rozmowy te nie były łatwe, bo negocjacje nie dotyczyły wyłącznie podwyżek.

Broniliśmy też nagród stażowych i jubileuszowych, które zarząd spółki zamierzał zlikwidować. Obecnie coraz więcej firm wprowadza takie oszczędnościowe rozwiązania. Stanęliśmy przed koniecznością zawarcia bardzo trudnego kompromisu. Utrzymaliśmy nagrodę stażową. Jej minimalna kwota wynosi 45 zł brutto, a maksymalna 855 zł brutto, jednak w sprawie  nagród jubileuszowych pracodawca był nieugięty. Uzasadniał, że dalsza wypłata „jubilatów”  może mieć niekorzystny wpływ na kondycję firmy. Ale postaraliśmy się, by ludzie, którym te nagrody przysługiwały w tym i w przyszłym roku, otrzymali je jeszcze do końca września.

- czytamy w komentarzu  Andrzeja Sobolewskiego, przewodniczącego zakładowej Solidarności, na stronie Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności.

To właśnie wywalczony pakiet usług medycznych dla pracowników ma stanowić rekompensatę za utracone nagrody jubileuszowe.

Pakiet m.in. gwarantuje opiekę wielu lekarzy specjalistów, w dodatku bez kolejek. Mimo że nasz pracodawca mocno trzyma zakład w finansowych ryzach, to jednak bardzo dba o warunki pracy i zdrowie ludzi. Podkreśla, że to oni są kapitałem firmy i w ich bezpieczną pracę należy inwestować. Za te starania na rzecz załogi zgłosiliśmy go nawet do konkursu  „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”.

– czytamy dalej w wypowiedzi przewodniczący.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress