Pracowita noc sosnowiecki wywiadowców

2015-09-21

Policyjni wywiadowcy z sosnowieckiej komendy w środę wieczorem zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę szeregu włamań do altan działkowych. Kiedy wracali z nim do komendy, zauważyli dostawczego volkswagena z zasłoniętymi tablicami rejestracyjnymi. Okazało się, że jego ładunek stanowiły skradzione chwilę wcześniej urządzenia wentylacyjne i budowlane o łącznej wartości ok 150 tysięcy złotych.

Fot: KMP w Sosnowcu

Aby uniknąć odpowiedzialności podróżujący volkswagenem zaproponowali policjantom łapówkę w kwocie 30 tys.zł.

Volkswagenem podróżowało dwoje obywateli Ukrainy. Okazało się, że chwilę wcześniej ukradli oni kosztowny sprzęty z siedziby firmy, w której mężczyzna dotychczas był zatrudniony. W samochodzie znajdowały się urządzenia wentylacyjne, specjalistyczna frezarka do betonu z odkurzaczem oraz elektronarzędzia. Kiedy dwoje włamywaczy przewieziono  do komendy, kobieta zaproponowała policjantom 20 tysięcy złotych w zamian za zwolnienie. Gdy wywiadowcy poinformowali ją, że popełnią przestępstwo podbiła ona stawkę proponowanej łapówki do 30 tysięcy. Mężczyzna posiadał kartę stałego pobytu w naszym kraju, kobieta dopiero się o nią ubiegała. Przy zatrzymanych znaleziono również pieniądze w różnych walutach, o łącznej wartości około 10 tysięcy złotych. Pokrzywdzony, o tym ,że został okradziony, dowiedział się od policjantów.

-czytam w komunikacie sosnowieckiej policji.

O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje prokurator, za kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat więzienia. Kobiecie, dodatkowo przedstawiono zarzut obietnicy udzielenia korzyści majątkowej za co grozi nawet 8 lat więzienia.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress