Siatkarskie Ośrodki Szkolne

2015-09-17

Od trzech lat w Będzinie przy Miejskim Zespole Szkół nr 4 działa Siatkarski Ośrodek Szkolny, w którym swoje umiejętności szlifują zawodnicy na co dzień uczęszczający do gimnazjum.

Najważniejsze w SOS-ie jest to abyśmy cały czas nieustanie skautowali, czyli szukali najlepszych zawodników tzw. perełek na terenie Będzina i nie tylko. Wyłowili ich i szkolili po to aby później zasilili szeregi naszej kadry, czy też dostali się do Spały lub też grali w tym przypadku w naszym będzińskim klubie, który jak wiadomo gra w tym roku w PlusLidze.

 - tłumaczy Przemysław Segieta, trener Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego działającego przy Miejskim Zespole Szkół nr 4 w Będzinie.

Jednym z głównych założeń SOS-ów jest indywidualna praca z młodzieżą mającą predyspozycję do uprawiania siatkówki.

Zawodnicy oprócz godzin normalnego planowanego treningu trzy razy w tygodniu mają takie zajęcia indywidualne, gdzie pracuje się tylko z środkowymi, z rozgrywającymi, przyjmującymi. Są to zajęcia stricte indywidualne, gdzie uczestniczy w nich czterech, pięciu, maksymalnie sześciu zawodników.

-mówi Paweł Dorecki, trener Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego działającego przy Miejskim Zespole Szkół nr 4 w Będzinie

To właśnie treningi w małych grupach najbardziej cenią zawodnicy objęci programem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Program SOS-ów chwali Tomasz Wasilkowski trener będzińskich zawodników grających w Plus Lidze.

Jest to bardzo dobra inicjatywa, jest to szeroka popularyzacja piłki siatkowej i widać po zaangażowaniu tych chłopców, że ten projekt jest potrzebny. Sam niejednokrotnie poradziłem wykłady dla trenerów SOS-ów i uważam, że jest to jak najbardziej trafna inicjatywa. Myślę, że za kilka lat będziemy mieli kolejnych następców Zagubnych, Kubiaków, Winiarskich i patrząc na zaangażowanie trenerów Doreckiego i Segiety widać, że jest to fajna praca, dzieci są zaangażowane.

- ocenia Tomasz Wasilkowski, trener MKS-u Będzin S.A.

W ciągu ostatnich trzech lat dzięki Siatkarskim Ośrodkom Szkolnym młodzi siatkarze z Będzina podnosili poziom swoich umiejętności oraz osiągali kolejne sukcesy.

Wydaje mi się, że nasza praca idzie w dobrym kierunku. Efektem tej pracy jest to, że pięciu naszych zawodników zostało wytypowanych w ostatnie wakacje na ogólnopolskie campy, które organizował Siatkarski Ośrodek Szkolny. Byli to bardzo perspektywiczni gracze, są obecnie teraz też w kadrach, wielu z nich dostało możliwość gry w Turnieju Nadziei Olimpijskich, który zacznie się już w październiku.

-komentuje Przemysław Segieta.

Zawodnicy szkolący się w działającym w Będzinie Ośrodku osiągają również sukcesy w bieżących rozgrywkach i turniejach, stale walcząc o swoje siatkarskie marzenia.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress