Śmierć na DK 86

2015-09-22

Na DK 86 w Kuźnicy Warężyńskiej na przejściu dla pieszych doszło do tragicznego w skutkach wypadku.  35-letni mężczyzna przechodzący przez jezdnię został śmiertelnie potrącony przez nadjeżdżające osobowe volvo. 

Będzińscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny śmiertelnego wypadku. W następstwie obrażeń odniesionych na skutek potrącenia pieszy zmarł.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w sobotę około 21.00 na drodze krajowej nr 86 w Kuźnicy Warężyńskiej. 35-letni mężczyzna przechodził przez trasę na oznakowane przejściu dla pieszych, które znajduje się poza terenem zabudowanym. Został potrącony przez jadące w kierunku Siewierza osobowe volvo. Kierował nim 37-letni mieszkaniec Myszkowa.  W wyniku obrażeń odniesionych w wypadku bezdomny pieszy zmarł. Wiadomo, że siedzący za kierownicą volvo mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy. Poważne utrudnienia w ruchu w tym miejscu trwały do późnych godzin nocnych.

-informuje Komenda Powiatowa Policji w Będzinie.

Funkcjonariusze apelują do kierowców:

O ostrożną jazdę, szczególnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych. Ostrzegamy także pieszych i rowerzystów aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu na jezdnię. Przypominamy, że po zmroku poza terenem zabudowanym należy używać elementów odblaskowych.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress