Tona karmy dla schroniska

2015-09-18

Wielkie serce i niezwykłą wrażliwość na potrzeby innych pokazali mieszkańcy Będzina podczas akcji Pełna Miska dla Schroniska, która odbyła się 12 września na placu prof. Włodzimierza Wójcika przed będzińską książnicą.

Zorganizowana po raz trzeci zbiórka pokarmu i akcesoriów potrzebnych do opieki i pielęgnacji podopiecznych z sosnowieckiego schroniska dla bezdomnych zwierząt przyniosła niesamowite rezultaty. W sumie zebrano:

  • 1 017 kg karmy (suchej i mokrej) dla psów i kotów
  • 404,87 zł
  • koce, kołdry, poduszki, kuwety i inne akcesoria niezbędne do opieki nad zwierzętami
  • nakrętki PET

To rekord, bo w poprzednich dwóch edycjach akcji zebrano w sumie 663 kg karmy i 212 zł.

Organizacja akcji Pełna Miska dla Schroniska jest wynikiem współpracy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie oraz sosnowieckiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami „Nadzieja na Dom”, które od 2011 roku opiekuje się zwierzętami z sosnowieckiego schroniska.

Inicjatorom tegorocznej edycji wsparcia udzielił będziński Ośrodek Kultury oraz Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Będzinie. Zaproszenie do współpracy w zorganizowaniu akcji przyjęła także Szkoła Tańca Extreme z Mysłowic, która prowadziła warsztaty taneczne, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, w którego ambulansie można było oddać krew lub zdobyć wiedzę na temat tego, jak się stać dawcą krwi lub szpiku. Z organizatorami była również Fundacja „Dr Clown”z Katowic, NILUFAR czyli tańczące dziewczyny oraz reprezentujący Klasyczną Niedzielę miłośnicy zabytkowych samochodów, mający zloty i pokazy w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na targowisku miejskim w Będzinie.

Dla osób, które przyszły ze swoimi pupilami była przygotowana atrakcja w postaci nieodpłatnych usług pielęgnacyjnych dla zwierząt świadczonych przez właścicielkę Salonu dla psów Pluto w Czeladzi. W akcję niesienia pomocy skrzywdzonym i porzuconym zwierzętom włączyli się pensjonariusze Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Będzinie oraz Stowarzyszenie „Zaczarowana Pomoc”, którzy wspólnie z bibliotekarzami będzińskiej biblioteki prowadzili działania animacyjne dla najmłodszych uczestników akcji.

Dzięki wolontariuszom sosnowieckiego schroniska oraz Stowarzyszenia „Nadzieja na Dom” przybliżona została wszystkim akcja „Ręka w Łapę”. Każdy zainteresowany mógł dowiedzieć się także jak stać się wolontariuszem i jak dokonać adopcji bezpańskiego zwierzaka.

Wszystkim za ogromne serce i bezcenną pomoc w imieniu potrzebujących zwierząt dziękujemy.

Źródło; UM w Będzinie

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress