Wieczór we włoskim stylu

2015-10-23

„Włoskie klimaty” w chłodny październikowy wieczór, tak w skrócie można by opisać wieczór klubowy zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Będzina.

Od dawna wiadomo, że Polacy kochają Italię, a teraz mogliśmy się jeszcze przekonać, że Włosi kochają Polskę, ale nie tyle Polskę, co Zagłębie i Będzin. Myślę, że to dla nas mieszkańców miasta jest bardzo ważny sygnał.

- mówi Marcin Lazar, prezes Towarzystwa Przyjaciół Będzin.

Organizując wieczór włoski będzińskie Towarzystwo chciało zasygnalizować mieszkańcom miasta, od jak dawna rodowici Włosi pojawiają się na naszych terenach.

Pierwsi pojawili się tutaj w XV wieku, głównie dzięki królowej Bonie z Sforzy. Pojawiali się tu zarówno Ci zamożniejsi jak i biedniejsi, rozbójnicy i kuglarze i szlachta, te kontakty były rzeczywiście bardzo szerokie.

-  wyjaśnia Olga Lubecka, prowadząca włoski wieczór klubowy.

Zainteresowanie naszym regionem wśród Włochów nie maleje, aktualnie w naszym mieście mieszka wielu obywateli słonecznej Italii.

Widać Będzin ma swój urok, jest bardzo urokliwym miasteczkiem. Być może zamek i taka długa historia skłania Włochów do tego żeby się tutaj osiedlali.

- ocenia Olga Lubecka.

Gospodarzem tego wyjątkowego wieczoru klubowego był Marek Pasek.

Kiedyś się mówiło, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Wszystkie drogi Włochów i osób kochających Italię prowadzą do Marka Paska i dlatego tutaj musieliśmy się spotkać. Właśnie dlatego, że wszystkie drogi prowadzą do Marka Cintury.

- tłumaczy Marcin Lazar.

Będziński przedsiębiorca od lat związany jest z Włochami, zarówno biznesowo jak i osobiście.

Włosi są zadowoleniu tu w Polsce, bo po prostu mają tutaj bardzo dobrą atmosferę, tak samo ja jestem zadowolony tam we Włoszech bo mam tam przyjaciół i czuję się jak u siebie w domu. To są dwie niezależne symbiozy, to jest takie wspólne uzupełnianie się, ale oprócz pracy są oczywiście przyjemności.

- Marek Pasek, będziński przedsiębiorca

Na wieczorze zorganizowanym przez będzińskie Towarzystwo nie mogło zabraknąć rodowitych Włochów.

Bardzo mi się podobało, cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tym wieczorze i że mogłem zaśpiewać. Bardzo cieszę się też z udziału innych Włochów. Jak widać świetnie się bawią.

- komentuje Antonio Palermo, Włoch mieszkający w Będzinie.

W w ramach czwartkowego wieczoru jego Uczestnicy wieczoru mogli skosztować włoskich specjałów i alkoholi. Degustacja została poprzedzona muzyczną niespodzianką.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress