Jazz i okolice

2015-10-28

Jazz i Okolice to Festiwal Muzyki Improwizowanej. Wydarzenie organizowane jest w wielu miastach okręgu, również w Sosnowcu. Występy odbędą się w Sali Widowiskowo – Koncertowej „Muza” w Sosnowcu.

Początki Festiwalu Jazz i Okolice sięgają 2004 roku. Kiedyś realizowany jako cykl koncertów w Górnośląskim Centrum Kultury i Jazz Klubie Hipnoza w Katowicach. Dziś, wydarzenie ma zdecydowanie większy rozmach. Koncerty odbywają się od końca września do połowy grudnia, w Chorzowie, Katowicach, Sosnowcu, Jaworznie, Częstochowie, Tychach i Gliwicach.

W listopadzie w ramach festiwalu, odbędą się dwa koncerty organizowane w sosnowieckiej Muzie. W czwartek 5 listopada o godz. 19.30, zagra Kazuhisa Uchihashi. To jeden z najważniejszych gitarzystów improwizatorów na świecie. Jego twórczość uznawana jest za podstawę japońskiej awangardy. Nieustannie tworzy, komponuje i eksperymentuje z wieloma różnorodnymi dźwiękami. Jest liderem rockowo-improwizującego tria Altered States, z którym wystąpi w Sosnowcu. Wraz z nimi zagra czołowy polski saksofonista altowy Maciej Obara – absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w Instytucie Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Współpracuje z wieloma znanymi nazwiskami w Polsce i za granicą. Muzykę Obary charakteryzuje niezwykła dojrzałość i ekspresyjny charakter. Bilety na wydarzenie w cenie 25 zł.

Kolejny koncert z cyklu Jazz i Okolice, odbędzie się w poniedziałek, 23 listopada o godz. 19.30. Na scenie wystąpi Peter Evans Quintet. Peter Evans to muzyk niezwykle trudny do określenia i zamknięcia w sztywne ramy słów. Jego muzyczny świat jest bardzo rozległy. Swoją grą i wyobraźnią nadaje nowe, nieprzewidywalne kierunki brzmienia muzyki. W utworach odnajdziemy trąbkę, fortepian i kontrabas, całości dopełni perkusja oraz dyskretne elektroniczne rytmy. Bilety w cenie 40 zł.

Bilety dostępne na:
www.biletin.pl
www.biletomat.pl
www.bilety24.pl
www.ticketportal.pl
www.ticketpro.pl

a także w Sali Widowiskowo – Koncertowej MUZA, na dwie godziny przed koncertem.

Informację nadesłała Agnieszka Okoń z RawMedia Group.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress