Jesteśmy gotowi – rozmowa z Rashaunem Broadusem

2015-10-08

Amerykanin Rashaun Broadus będzie jednym z kluczowych ogniw MKS-u Dąbrowa Górnicza, mających wpływ na kreowanie gry drużyny w jej drugim sezonie w Tauron Basket Lidze. – Już na starcie rozgrywek w sobotę czeka nas trudne zadanie, ale jesteśmy gotowi! – zapewnia nowy rozgrywający dąbrowskiej ekipy.

Fot: Adrianna Antas / MKS Dąbrowa Górnicza

Ostatni sparing za wami, nadchodzi wielki start sezonu – sobotnia inauguracja w Kutnie.

Już w pierwszym meczu czeka nas trudne zadanie. W ostatnim sparingu w Ostrawie w pierwszej połowie sprawialiśmy wrażenie nie do końca gotowych na to spotkanie. Za to po przerwie pokazaliśmy, jaką drużyną tak naprawdę jesteśmy. Po dziewięciu zwycięskich meczach z rzędu wiemy, że stać nas na taką grę jak w drugiej połowie przez cały czas. Musimy tylko być w stu procentach gotowi, gdy przyjdzie czas próby. I w sobotę, i przed każdym następnym starciem. Moim zdaniem jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu i bardzo się cieszę, że rozgrywki w końcu się rozpoczną.

Mimo porażki w Ostrawie, macie imponujący przedsezonowy bilans 9-2, ale w sobotę nie będzie to już miało żadnego znaczenia.

Świetnie, że wygraliśmy aż dziewięć meczów, przegrywając tylko dwa, lecz teraz musimy grać tak, aby zwycięstwo za zwycięstwem osiągać w spotkaniach, które będą miały prawdziwe znaczenie, czyli w lidze. Jesteśmy gotowi na to wyzwanie i będziemy chcieli potwierdzić to w sobotę.

W drugiej połowie sparingu w Czechach pokazaliście, że macie duży potencjał i każdy ligowy rywal musi mieć tego świadomość.

Dokładnie tak, do przerwy przegrywaliśmy 19 punktami, a jednak doszliśmy przeciwników na jeden. To dowodzi, że jako zespół mamy wielkie serce do gry i potrafimy twardo walczyć. To dla nas dobra lekcja przed sezonem, przypominająca, że do każdego meczu musimy podchodzić z maksymalną motywacją. Z Czechami wygraliśmy wcześniej dwa razy, a jednak teraz to oni nas pokonali. Dlatego kluczem jest stuprocentowe skupienie na poważnym podejściu do każdego starcia – niezależnie do tego, które to będzie nasze spotkanie z danym rywalem i jakie wyniki osiągniemy przeciwko niemu wcześniej.

Jesteś jednym z nowych ogniw MKS-u. Zdążyliście już stać się prawdziwą drużyną?

Zdecydowanie tak. Wszyscy się szanujemy, to bardzo ważne. A „chemia” w zespole będzie jeszcze się zwiększała wraz z upływem rozgrywek. Włożyliśmy wiele wysiłku w to, żeby znaleźć się w miejscu, w którym jesteśmy.

Wywiad przeprowadził Damian Juszczyk, dyrektor ds. Marketingu, Mediów i PR MKS-u Dąbrowa Górnicza

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress