„15″ będzie przedłużona…

2015-10-15

Prawie 2 tys. osób na „tak” w sprawie przedłużenia linii tramwajowej nr 15. Swoje niezadowolenie w ankiecie pokazało 1,5 tys. mieszkańców. Koszt całości zadania z zakupem taboru to ok. 190 mln zł. Z czego miasto dołoży do niego 70 mln.

Dziękuję wszystkim, którzy zabrali głos w tej sprawie. Jeszcze nigdy konsultacje w Sosnowcu nie były prowadzone na tak szeroką skalę.

– mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Do 90 tys. gospodarstw domowych miały trafić ankiety, których dystrybucją zajęła się Poczta Polska.

W związku z tym, iż mieliśmy sygnały, że nie do każdego te ankiety dotarły postanowiliśmy przedłużyć głosowanie do 13 października. Pierwotnie konsultacje miały trwać między 2 a 9 października. Złożyliśmy już w tej sprawie reklamację.

– podkreśla Michał Mercik, naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji z sosnowieckiego magistratu.

Jako głosy ważne zaliczano także te, które dotarły do urzędu w formie podpisu mieszkańców.

Głosować można było także w punktach konsultacyjnych, jak również mailowo.

– dodaje Mercik.

Jak podkreśla prezydent Sosnowca samo określenie „przedłużenie linii nr 15” jest dość niefortunne, gdyż skala inwestycji ma o wiele większy wymiar.

Budowa torowiska od pętli w Zagórzu do ronda Jana Pawła II i dalej do skrzyżowania ul. Andersa i 11 Listopada da miastu możliwość uruchamiania nowych wewnętrznych linii. Dodatkowo mieszkańcy skorzystają na budowie centrów przesiadkowych w Zagórzu i Dańdówce oraz modernizacji infrastruktury drogowej i chodnikowej, które będzie towarzyszyć tramwajowej inwestycji. Pamiętajmy, że te środki możemy wydać na to konkretne zadanie i nie można ich przesunąć na inną inwestycję.

– zaznacza prezydent Sosnowca.

źródło:UM Sosnowiec

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress