Nowa droga na katowickie lotnisko

2015-10-14

Do grudnia 2016 roku ma być gotowa nowa droga prowadząca do MPL Katowice w Pyrzowicach. Zadanie, na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, realizuje Skanska. Wartość inwestycji to ponad 9,3 mln zł brutto.

Przebudowie ma ulec droga wojewódzka nr 913 na odcinku od DK S-1 węzeł lotnisko do skrzyżowania DW NR 913 z ul. Józefa Piłsudskiego w Pyrzowicach, która stanowi główny dojazd do Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach, obsługując zarówno ruch tranzytowy, jak i lokalny. Inwestycja jest związana z planowaną rozbudową Katowice-Airport. Zadanie realizowane jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Jak poinformowała Skansa, która będzie odpowiadała za budowę inwestycja obejmuuje rozbudowę DW 913 na długości blisko 1,1 km.

W tym m.in.: wykonanie drugiej jezdni o dwóch pasach ruchu (do tej pory była to droga jedno-jezdniowa o szerokości 7 m – 2 x 3,5 m + pobocza – 2 x 2 m), oddzielonej od istniejącej jezdni pasem dzielącym. – W ramach zadania przebudujemy skrzyżowanie DW 913 z ul. Transportową i z ul. Równoległą, a skrzyżowanie z ul. Józefa Piłsudskiego stanie się rondem – informuje Marian Zastawny, Menadżer Projektu, Skanska. Powstanie droga do obsługi terenów przyległych, przebudowany zostanie system odwodnienia oraz przepusty. Droga zyska urządzenia bezpieczeństwa ruchu w postaci barier energochłonnych, które będą rozdzielać pasy jezdni. Skanska zabezpieczy i przebuduje również urządzenia infrastruktury technicznej, w tym m.in.: kanalizację deszczową, przyłącza wodociągowe i kanalizacji sanitarnej, oświetlenie uliczne i linie elektroenergetyczne.

- czytamy w komunikacie firmy.

Na chwilę obecną kierowcy nie powinni obawiać się żadnych utrudnień, te nastąpią dopiero wiosną.

Od 14 października br. rozpoczną się prace przygotowawcze. Będą one polegać na wycince drzew i krzewów, odhumusowaniu terenu oraz pracach ziemnych. Prace te będą prowadzone na terenach niezagospodarowanych (łąki i pola) dlatego w najbliższych miesiącach kierowcy spotkają się jedynie z chwilowymi utrudnieniami, które związane będą m.in. z dostawą materiałów, oraz wywozem ziemi. Większe utrudnienia pojawią się dopiero na drodze wojewódzkiej NR 913 wiosną 2016 roku, kiedy to wprowadzony zostanie kolejny etap organizacji ruchu.

- informuje przedsiębiorstwo.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress