Piotr Lipiński siatkarzem MKS-u!

2015-10-16

Jakub Oczko, Harrison Peacock i Piotr Lipiński będą kierować grą będzińskiego MKS-u w sezonie 2015/2016. Władze klubu wspólnie ze sztabem szkoleniowym podjęły decyzję o zakontraktowaniu popularnego „Lipy”.

Piotr Lipiński to były reprezentant Polski, czterokrotny mistrz naszego kraju, trzykrotny triumfator Pucharu Polski oraz brązowy medalista Ligi Mistrzów.

Legendarny rozgrywający w poprzednim sezonie reprezentował barwy stołecznej Politechniki, a w ostatnich tygodniach rozważał wyjazd zagranicę. Ostatecznie pozostał w Będzinie, gdzie trenował praktycznie od początku okresu przygotowawczego, pod nieobecność Australijczyka Harrisona Peacocka, który w trakcie wrześniowego Pucharu Świata doznał kontuzji.

Harrison ma problemy z kostką i tak naprawdę nie wiemy, kiedy dojdzie do pełnej sprawności, ile będzie potrzebował czasu na zaaklimatyzowanie się w zespole i zgranie z chłopakami. Po przylocie do Polski „Harry” przejdzie badania i testy medyczne, więc po nich będziemy mądrzejsi

– mówił Tomasz Wasilkowski, trener zespołu. 

Piotrek bardzo dobrze prezentował się na treningach i w sparingach, świetnie wkomponował się w filozofię naszej gry.

– dodał szkoleniowiec.

Trzech rozgrywających w kadrze jest niedogodnością, ponieważ w systemie treningowym uwzględnia się wariant z dwoma zawodnikami, występującymi na tej newralgicznej pozycji. Biorąc pod uwagę sytuację, w której znalazł się MKS, zarząd nie chciał ryzykować gry z jednym „sypaczem”, tym bardziej, że Jakub Oczko boryka się z bólem kolana. – Podpisaliśmy kontrakt z Piotrem Lipińskim, który będzie obowiązywał do końca bieżącego roku, z możliwością przedłużenia go na cały sezon – poinformował Mariusz Korpak, prezes klubu.

Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że 36-latek opuści siatkarską Polskę i zamieni ją na Belgię lub Włochy, jednak czas wszystko zweryfikował. – Zostaję w Będzinie. Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia i będę mógł pomóc zespołowi. Spędziłem tu sporo czasu i zdążyłem już poznać chłopaków.

– powiedział Piotr Lipiński.

Informację nadesłał Łukasz Dytko, rzecznik MKS-u Będzin S.A.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress