Policja poszukuje świadków wypadku

2015-10-14

11 października na drodze krajowej S1 w Sosnowcu doszło do wypadku z udziałem pojazdu ciężarowego, którego kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia. Policjanci poszukują świadków wypadku.

Wypadek wyglądał niezwykle groźnie, bowiem z nieustalony dotychczas powodów pojazd ciężarowy zajechał drogę kierującemu Oplem Corsa, w wyniku czego doszło do gwałtownego hamowania, a w jego następstwie również do dachowania pojazdu osobowego.

Kierujący Oplem 56-letni mężczyzna był trzeźwy i nie odniósł poważniejszych obrażeń , natomiast dwoje podróżujących z nim dzieci w wieku 5 i 6 lat zostało przewiezionych do szpitala, gdzie pozostawiono je na diagnostyce. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Zarówno policjanci i lekarze podkreślają, że do zminimalizowania skutków dachowania przyczyniło się to, że kierujący pojazdem miał zapięte pasy bezpieczeństwa, oraz to, że dzieci były przewożone z poszanowaniem obowiązujących zasad. Zdarzenie, wyglądające pierwotnie bardzo groźnie, zakończyło się niewielkim obrażeniami u poszkodowanych właśnie dzięki temu.

-czytamy w policyjnym komunikacie.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji apelują do wszystkich osób, które były świadkami wypadku, o przekazywanie wszystkich informacji, w szczególności takich, które mogą przyczynić się od ustalenia tożsamości kierującego pojazdem ciężarowym, który po spowodowaniu wypadku odjechał z miejsca zdarzenia. Osoby, które mogą wnieść coś do sprawy proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KMP w Sosnowcu tel 032 2961280 lub Dyżurnym jednostki nr 032 2961200 lub 032 2961255.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress