Rok Czytelniczy! Kampania Ja czytam!

2015-10-27

W Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska CKZiU w Sosnowcu rusza kampania społeczna, której celem jest rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród  młodzieży.

Wspólne czytanie książek –nie tylko lektur- gimnazjalistów z uczniami technikum ma na celu nie tylko promocję szkoły, ale także zintegrowanie różnych grup społecznych. Priorytetem MEN na rok szkolny 2015/2016 jest bowiem upowszechnianie czytelnictwa. Pozwala to  realizować zadania konieczne w sposób nieschematyczny, ciekawy i twórczy. Kolejnym etapem kampanii  jest powołanie do życia  w szkole Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego. Pozwala  to z kolei na  stworzenie przyjaznego klimatu sprzyjającego nauczaniu i uczeniu się.

Raz w miesiącu DKE zaprasza na spotkania z książką, co przełamie codzienną rutynę i zachęci młodych ludzi do częstego sięgania po nowości wydawnicze.

- przekazała p. Bożena  Fulas, koordynator działań ze strony szkoły.

Patronat nad przedsięwzięciem objęła Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu oraz Kurier Miejski. Pierwsze spotkanie w ramach Roku Czytelniczego  odbyło się 26.10.15 r. w murach Technikum nr 6 , a wśród zaproszonych gości byli uczniowie Gimnazjum nr 7 z  panią Ewą Barczyk oraz pani Jolanta Woźniczka- przedstawiciel Miejskiej Biblioteki Publicznej. Do wspólnego przeżywania historii dotyczącej II wojny światowej zaprosił wszystkich p. Tomasz Laber, nauczyciel historii, który we wzruszający sposób opowiedział o młodych ludziach walczących w Szarych Szeregach.

Informację nadesłała Bożena Fulas, z CKZiU w Sosnowcu.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress