Siatkarze trenowali z kibicami

2015-10-26

„One team” ten zwrot ma być hasłem będzińskich siatkarzy w nadchodzącym sezonie. Jedność z zespołem czują również kibice MKS-u Będzin, którzy w miniony piątek uczestniczyli we wspólnym treningu z PlusLigowym zespołem.

Wspólny trening był okazją do zaprezentowania drużyny przed pierwszym ligowym meczem, oraz szansa na poznanie zawodników zupełnie z innej strony.

 Ja mam wrażenie, że my jesteśmy troszeczkę bardziej demonizowani, że to jest PlusLiga, że nie można podejść. My jesteśmy normalnymi ludźmi i chcielibyśmy być blisko kibiców, stąd nasze wyjścia do szkół, stąd inicjatywa treningu, myślę, że jak najbardziej trafna. Dla chłopaków to też jest ciekawe przeżycie, teraz rozdają autografy, robią zdjęcia.

-mówi Tomasz Wasilkowski, trener MKS-u Będzin.

Doping kibiców potrafi dodać skrzydeł, okrzyki płynące z hali podczas meczu mobilizują zawodników do nieustannej walki.

 To na pewno jest zawsze pozytywny aspekt, oczywiście czasem wchodzi się całkowicie w mecz i nie odbiera się tego co dzieje się na około, ale są takie momenty gdzie kibice są w stanie odmienić losy spotkania.

-ocenia Sebastian Warda, środkowy MKS-u Będzin.

Piątkowe spotkanie z kibicami było dla będzińskich siatkarzy ciekawą odskocznią od codziennych treningów i wyjątkowo ciężkiego okresu przygotowawczego.

 W okresie przygotowawczym na prawdę ciężko trenowaliśmy myślę, że ta cała praca nie pójdzie na marne. Już czekamy na ten pierwszy mecz, od poniedziałku mobilizacja na pierwszy mecz u siebie. Podchodzimy do tego z determinowani i chcemy sezon zacząć od zwycięstwa, tym bardziej że gramy na własnej hali.

- komentuje Mariusz Gaca, kapitan, środkowy MKS-u Będzin.

Przez ostanie miesiące zawodnicy MKS-u Będzin spędzili setki godzin na hali, wszystko po to aby dorównać najlepszym drużynom z PlusLigi.

 Wiemy jakie ciężkie zadanie nas czeka, pierwsza piątka, szóstka zespołów w lidzie bardzo się wzmocniła, pozostałe zespoły bardzo się wyrównały więc myślę, ze ta liga będzie bardzo ciężka, jeszcze cięższa niż w zeszłym roku.

-podsumowuje trener MKS-u Będzin.

W tym sezonie liczyć będzie się każdy mecz, ponieważ drużyny nie będą mogły podreperować swojego wyniku w fazie play-offów. Pierwsze ligowe spotkanie odbędzie się już w najbliższą sobotę, liczymy na wygrana i trzymamy kciuki.

Mecz MKS Będzin – Jastrzębski Węgiel odbędzie się w sobotę 31 października o godzinie 20.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej przy Żeromskiego w Sosnowcu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress