Śmierć w płomieniach, nie żyją dwie osoby

2015-10-06

Dwie osoby zginęły w pożarze altany jaki wybuch w poniedziałek na terenie ogródków działkowych w Sosnowcu. Trwają czynności mające ustalić w jaki sposób doszło do tragedii.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z sosnowieckiej komendy, prokurator i strażacy.

Policjanci zostali zaalarmowani krótko po godz 11.00. Ze zgłoszenia wynikało, że na terenie ogródków działkowych w Sosnowcu ul. Paderewskiego doszło do pożaru jednej z altan. Podczas akcji gaśniczej strażacy ujawnili w niej dwie osoby- mężczyznę i kobietę. Przybyłej na miejsce ekipie pogotowia ratunkowego, pomimo reanimacji, nie udało się uratować żadnej z osób. Obecny przy czynnościach prokurator zlecił sekcję zwłok.

- informuje rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Według wstępnych ustaleń strażaków przyczyną pożaru mogło być niewłaściwe użytkowanie piecyka typu „koza”, jaki znajdował się w altanie, lub też wada samego urządzenia, jednakże dopiero opinia biegłego z zakresu pożarnictwa pozwoli odpowiedzieć na pytanie dlaczego doszło do pożaru.

-dodaje rzecznik prasowy komendy.

Dalsze czynności będą miały na celu ustalenie bezpośredniej przyczyny śmierci tych osób, jak również wszelkich okoliczności zdarzenia

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress