Soboty w teatrze Dormana

2015-10-21

Teatr Dormana (Teatr Dzieci Zagłębia) ma dla mieszkańców województwa propozycję na chłodne, jesienne zakończenia weekendów.

Cykl „Soboty w Teatrze Dormana” to propozycja dla rodzin z dziećmi, które lubią w niebanalny sposób spędzać czas. Nie trzeba chyba przypominać, jak duże znaczenie ma wspólne, cykliczne wykonywanie ulubionych czynności, ile daje dyskusja o emocjonującym przedstawieniu i jak wiele wnosi w utrwalanie wzajemnych więzi godzina spędzona w oderwaniu od codzienności, bez telewizora czy tabletu. Misją teatru jest bowiem podkreślanie relacji – człowiek – człowiek. Nie tylko przez to, że widz ma szansę uczestniczyć w interakcjach proponowanych przez aktora ze sceny, ale przede wszystkim dlatego, że spektakl staje się małym rytuałem, w którym warto uczestniczyć z całą rodziną. Dlatego zachęcamy do śledzenia naszego sobotniego, cotygodniowego repertuaru.

W najbliższą sobotę teatr przygotował historię o „Jasiu i Małgosi”.

Opowieść ta wpisała się w kanon klasyki bajek. Robert Dorosławski – autor scenariusza opartego na bajce J. i W. Grimm i jednocześnie reżyser spektaklu – opowiada historię na nowo, zupełnie inaczej. „Jaś i Małgosia” to rozśpiewana, roztańczona, bogata scenograficznie interpretacja, ze szczyptą dydaktyzmu i mnóstwem zabawy! Tytułowi bohaterowie to rozbrykane rodzeństwo, które nie zawsze ma ochotę słuchać swoich rodziców, przez co szybko wpada w kłopoty. Z czasem Jaś i Małgosia przekonują się jednak, że zuchwałe zachowanie nie popłaca, podobnie zresztą jak beztroskie zabawy i łakomstwo.

  • Reżyseria: Robert Dorosławski
  • Scenografia: Stanisław Kulczyk
  • Choreografia: Włodzimierz Kuca
  • Muzyka: Janusz Frączek

Obsada:

Jacek Mikołajczyk, Dominika Dzierżęga/Ewa Zawada, Katarzyna Bała, Joanna Rząp, Agata Madejska, Agnieszka Raj-Kubat, Paweł Sowa, Adam Kwapisz, Kamil Katolik, Edyta Dziura, Karol Kojkoł

  • Teatr Dzieci Zagłębia im. J. Dormana, Będzin, ul. Teatralna 4
  • Czas trwania spektaklu: 1 godz. 25 min. (w tym przerwa 20 min.)
  • Wiek: od lat 3
  • Ceny biletów: 20zł/18zł/grupowe 15zł
  • Rezerwacje: (32) 269-89-15

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress